Masz problemy z włosami, przetłuszczają się, wypadają, a przede wszystkim złości cię łupież? Nie możesz go ukryć, sypie się głowy, krępujesz się wyjść z domu?

Data dodania: 2009-09-03

Wyświetleń: 3902

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ale od dziś koniec kłopotów. Jest przecież szampon Nizoral. Próbowałeś już różnych środków: szamponów, odżywek, jakichś babcinych sposobów. Nic nie pomagało. Zaufaj nam . Nizoral sprawi, że znów podniesiesz wysoko głowę i będziesz potrząsać czupryną do woli. I nic ci z niej nie spadnie.

Co to jest szampon Nizoral?

Jest to szampon leczniczy o działaniu przeciwgrzybiczym. Od kilku lat jest dostępny w Polsce. Niewielka buteleczka / 60 ml / wystarcza na całą kurację. W sprzedaży znajdują się też saszetki, które zawierają  jednorazową dawkę leku / 6 ml /. Można nabyć nawet jedną saszetkę, aby się przekonać, że już jednorazowe umycie głowy daje znakomite, widoczne efekty. Szampon jest bardzo wydajny, znakomicie się pieni, ma delikatny, przyjemny zapach.

Kiedy zaleca się używanie szamponu Nizoral?

Kiedy cierpisz na łupież zwykły głowy, łupież pstry i łojotokowe zapalenie skóry, Nizoral przyjdzie ci z pomocą. Kurację możesz przeprowadzić w domu samodzielnie. Wystarczy, że będziesz mył starannie głowę tym specyfikiem.

Jak jednak mieć pewność, że przypadłość, która nam uprzykrza życie, to jedna z tych chorób? Oto, jak je rozpoznasz.

Łupież zwykły nie wymaga opisu, jest tak rozpowszechniony, że nikt nie ma problemów z trafną diagnozą. Dodam tylko, że nie wszystkie przyczyny jego powstawania są znane. Często powodują go grzybice, zaburzenia hormonalne, przetłuszczanie się skóry głowy albo jej przesuszenie. Zaniedbany może doprowadzić do łojotokowego zapalenia skóry i wypadania włosów. Więc koniecznie musisz walczyć z tym schorzeniem. Masz broń. To Nizoral!

Łupież pstry objawia się występowaniem różowo-brunatnych plamek nie tylko na skórze głowy, ale też na klatce piersiowej, plecach, ramionach. Ma podłoże grzybicze. Możesz go pokonać, stosując szampon Nizoral.

Łojotokowe zapalenie skóry również pokonasz tą samą bronią. Tę chorobę rozpoznasz po obecności tłustych, żółtych plam występujących najczęściej na skórze głowy, brwiach, koło nosa i uszu, na klatce piersiowej, w pachwinach.

Jak stosować szampon Nizoral?

Wystarczy 2 razy w tygodniu umyć starannie głowę. Niewielką ilość szamponu wetrzeć we włosy, jeśli masz długie włosy, wystarczy lek zastosować na skórę głowy. Pianę pozostawić na 3 – 5 minut, po czym dokładnie spłukać ciepłą wodą. Nie trzeba powtarzać mycia głowy innym szamponem.

Działanie szamponu jest natychmiastowe. Od razu łupież znika. Jednak , aby wszystkie grzyby zostały zlikwidowane i nie pojawiały się ponownie, należy kurację kontynuować.

Przy łupieżu zwykłym i łojotokowym zapaleniu skóry należ y stosować ten szampon 2 razy w tygodniu przez 2 – 4 tygodnie. Zależy to od stopnia zaawansowania choroby. Profilaktycznie, aby nie doszło do ponownego pojawienia się problemu, można używać Nizoralu raz na 1- 2 tygodnie.

W kuracji łupieżu pstrego należy stosować szampon raz dziennie przez 5 kolejnych dni, a na początku lata zaleca się zapobiegawczo mycie włosów tym preparatem raz dziennie przez 3 kolejne dni.

Czy wszyscy mogą używać szampon Nizoral?

Ten specyfik przeznaczony jest dla każdego. Dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Nie wpływa negatywnie na zdrowie organizmu. Co prawda, niewielka ilość przenika przez skórę, ale jest to zupełnie nieszkodliwe. U niektórych osób mogą wystąpić niewielkie skutki uboczne: pieczenie i swędzenie skóry, rzadko – przetłuszczenie lub przesuszenie włosów. Ostrożność muszą jedynie zachować kobiety w ciąży i matki karmiące. Przed podjęciem decyzji o kuracji Nizoralem, należy poprosić lekarza o opinię.

Krem Nizoral

Preparat przeciwgrzybiczny jest też produkowany w postaci kremu. Tubka zawiera 30 g specyfiku. Stosowany jest  na zmienioną chorobowo skórę. Dobroczynne działanie kremu polega na szybkim gojeniu zmian, likwidowaniu świądu i pieczenia.

Stosuje się, gdy skórę zaatakują drożdże i grzyby. Powstają wówczas zaczerwienienia, łuszczenie, spękania. Szczególnie przykra jest grzybica stóp. Zaczyna się od zmian między 4 a 5 palcem, potem paznokcie zmieniają kolor, powstaje nieprzyjemny zapach.

Krem stosuje się też w przypadku pojawienia się łupieżu pstrego na ciele. Pamiętajmy wtedy o jednoczesnym myciu głowy szamponem, bo zarodniki grzybów powodujących tę przypadłość znajdują się na głowie. Także łojotokowe zapalenie skóry doskonale poddaje się leczeniu kremem Nizoral.

Jak stosować krem Nizoral?

Przy drożdżycach,  grzybicach i łupieżu pstrym  stosuje się raz dziennie przez 2 – 4 tygodnie, przy łojotokowym zapaleniu skóry – 2 razy dziennie przez 2 – 4 tygodnie. Grzybicę tułowia leczy się przez 3 – 4 tygodnie, pachwin – 2 –4 tygodnie, stóp – 4 – 6 tygodni.

Czy krem wywołuje skutki uboczne?

Należy przestrzegać zalecanej dawki. Jeśli chory niepotrzebnie użyje więcej leku, może to spowodować rumień, swędzenie i pieczenie skóry. Stosowanie dawki zalecanej w ulotce dołączonej do opakowania jest absolutnie nieszkodliwe. Jedynie kobiety w ciąży i matki karmiące nie mogą samodzielnie decydować o kuracji Nizoralem. Wymagana jest konsultacja lekarska.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena