W dobie internetu promocja firmy w sieci, to element marketingu, który nie może być ignorowany. Bardzo łatwym i tanim sposobem na dotarcie do nowych klientów jest umieszczanie informacji o firmie w katalogach firm.

Data dodania: 2009-08-22

Wyświetleń: 3393

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zazwyczaj główne cele, jakie stawia sobie przedsiębiorca, to osiągnięcie jak największych zysków i posiadanie silnej pozycji na rynku. Na osiągnięcie tych celów ma wpływ wiele czynników, a jednym z nich jest promocja firmy w sieci. Potencjał, jaki niesie ze sobą Internet, nie może zostać niewykorzystany.
Prostym i tanim sposobem na zaistnienie firmy w Internecie, jest umieszczanie wpisów o niej w katalogach firm. Wpisy takie najczęściej mają charakter krótkich notek informacyjno - promocyjnych. Przeciętny katalog firm ma ograniczoną funkcjonalność, pozwalającą na umieszczenie adresu firmy, danych kontaktowych, adresu strony internetowej i opisu działalności. Są jednak również takie, które mogą stanowić dużo bardziej obszerną bazę informacji. Takim katalogiem jest www.szukaj-firmy.pl. Poza standardową możliwością umieszczenia podstawowych danych firmy, pozwala on na dodanie szczegółowych opisów oferowanych produktów oraz usług, zaplanowanie trasy dojazdu, umieszczanie różnego rodzaju ogłoszeń. Katalogi tego typu pozwalają na pełne przedstawienie oferty firmy, przez co zwiększają szanse na pozyskanie nowych klientów nowych klientów.
Jeśli firma posiada własną stronę internetową, dodawanie informacji o niej niesie ze sobą kolejną korzyść. Poprzez umieszczanie w bazach firm adresu do strony firmy, pozycjonujemy ją w wyszukiwarkach. Oznacza to, że na naszą stronę internetową będzie trafiało coraz więcej użytkowników sieci.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena