Wśród różnych ofert związanych z rynkiem materiałów przetworzonych jest również dostępna sprzedaż czyściwa. Producenci czyściwa bawełnianego - zarówno kolorowego, jak i białego, proponują czyściwo pakowane w belki o masie 20 kilogramów lub też o masie 25 kilogramów.

Data dodania: 2013-01-29

Wyświetleń: 1802

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Materiał ten pochodzi z przetworzonych części bawełnianych ubrań - posortowanej odzieży. Jest on wytwarzany na bazie dzianin bawełnianych wysokiej jakości, tkanin posiadających właściwości wchłaniania wody, tłuszczów, smarów lub innego rodzaju zabrudzeń. W ten sposób opiera się on na procesie recyclingu. Krajami, z których jest importowane czyściwo, są z reguły: Anglia Norwegia i Niemcy - czyli głównie Europa Zachodnia, ze względu na bardzo dobry stan materiałów używanych do produkcji czyściwa.

Czyściwo bawełniane jest gatunkowo jednorodne, pozbawione jakichkolwiek syntetyków. Po wyprodukowaniu jest transportowane do klientów. Klientami firm produkujących czyściwo bawełniane są przede wszystkim zakłady, w których łatwo się pobrudzić, czyli serwisy samochodowe, Polskie Koleje Państwowe i inne firmy komunikacyjne oraz przedsiębiorstwa przewozowe i przemysł ciężki. Preferowany jest następujący rozdział czyściwa bawełnianego według branż.

Mieszaninę tkanin kolorowych sprzedaje się z reguły warsztatom i serwisom samochodowym.

czyściwo bawełniane

Czyściwo z pościeli otrzymują zakłady lakiernicze. Powyższy rozdział jest oczywiście tylko pewną propozycją, gdyż firmy mogą ustalić z zakładem produkującym ów materiał, jaki rodzaj zamawiają. Podobnie należy uzgodnić szczegóły i formę płatności (większość firm godzi się na przelewy). Transport czyściwa bawełnianego od producenta do firmy odbywa się z reguły środkami transportu danej firmy, chyba że zostanie on zlecony firmom spedycyjnym.

Kiedy już czyściwo zostanie wykorzystane i zużyte, powinno zostać złożone do specjalnych pojemników, a następnie przekazane dalej do firm utylizujących odpady, które posiadają zgodę Urzędu Gminy lub innych miejscowych władz na prowadzenie takiej działalności. Firmy,  które wytwarzają czyściwo bawełniane, ogłaszają się na stronach internetowych, na których opisują szczegółowo swoje usługi. Dzięki temu łatwo nawiązać z nimi kontakt oraz współpracę.

Licencja: Creative Commons