Współczesna branża SEO jest tak rozwinięta, że nietrudno znaleźć profesjonalną firmę, której można powierzyć zadanie pozycjonowania naszej strony www. Z drugiej strony tak duży rozwój tej branży sprawia, że coraz częściej można pozycjonować samemu.

Data dodania: 2012-07-17

Wyświetleń: 1433

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

I to nie tylko własne strony prywatne, blogi czy fora, ale też oficjalne witryny firmowe.
W tym ostatnim przedsięwzięciu na pewno pomocny okazuje się katalog firm, w którym zamieszczane są jedynie opisy oraz linki do stron pełniących funkcje oficjalnych, wirtualnych wizytówek danych firm. Wbrew pozorom znalezienie katalogów tego typu wcale nie jest takie łatwe, ponieważ zazwyczaj prowadzone są one jedynie przez doświadczonych i wykwalifikowanych pozycjonerów na ich własny użytek. Można oczywiście znaleźć katalogi firmowe o charakterze ogólnodostępnym, ale trzeba się wtedy liczyć z ich niewielką wartością pod względem SEO. Najlepszym wyjściem jest więc skorzystanie z prywatnych, moderowanych katalogów, które zapewniają lepsze i szybsze efekty.

Kiedy staniemy już przed trudnym zadaniem, jakim jest wypromowanie naszej strony w Internecie, to zazwyczaj mamy do wyboru dwie różne ścieżki. Jedna to skupienie się jedynie na pozycjonowaniu witryny za pomocą specjalnych katalogów stron, które przyjmują jedynie serwisy firmowe. Druga, bardziej opcjonalna, to pozycjonowanie zwyczajnymi metodami, używanymi w przypadku każdego innego serwisu. Warto jednak wiedzieć, że pierwsza metoda w dużej ilości przypadków daje błyskawiczne i doskonałe efekty, zwłaszcza gdy katalog firm, do którego dodamy naszą witrynę, będzie silnie podlinkowany i przekaże naszej stronie dużo mocy pozycjonerskiej. Trzeba się jednak liczyć z faktem, że dodając serwis do tego typu katalogów, konieczne będzie również wpisanie wielu danych firmowych, nie tylko adresu strony, ale też często adresu siedziby czy informacji kontaktowych. To właśnie różni katalogi firmowe od zwykłych baz stron www, ogólnodostępnych i często właściwie niemoderowanych, które przyjmują wszystkie możliwe serwisy, bez żadnej selekcji.

Licencja: Creative Commons