Higiena intymna to sprawa bardzo delikatna, ale też bardzo ważna. Niestety bardzo często ją bagatelizujemy co może skutkować różnymi infekcjami i chorobami.

Data dodania: 2009-08-12

Wyświetleń: 2403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

FELIETON

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Higiena intymna to sprawa, o której zdecydowanie za mało mówimy. Okolice intymne u kobiet wymagają wyjątkowej pielęgnacji, ponieważ są to miejsca bardzo delikatne i narażone na wiele niebezpiecznych czynników. Zaniedbanie higieny intymnej może spowodować wiele infekcji i chorób. Niestety spotkało to przynajmniej raz w życiu ponad połowę kobiet.

Jak dbać o higienę intymną?
Bardzo ważna jest wymiana zwykłego mydła na specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do tego celu. Niestety w naszym społeczeństwie bardzo popularny jest pogląd, że starczy sama woda plus mydło. Niestety nie jest to do końca prawda, ponieważ zwykłe mydło ma zasadowy odczyn, a do pielęgnacji miejsc intymnych u kobiet potrzeba preparatów, które będą utrzymywać kwaśne PH w pochwie. Dzięki czemu nie będą się rozwijać bakterie i grzyby.

Sposób mycia się
Niestety w nawet tak prostych sprawach niektóre kobiety mają problemy. Bardzo duża część kobiet przy myciu i osuszaniu okolic intymnych wykonuje ruchy od tyłu do przodu. Niestety powoduje to, że bakterie z okolic odbytu są przenoszone na pochwę, a to może prowadzić do infekcji. Bardzo ważne jest więc, aby przy myciu się wykonywać ruchy od przodu do tyłu, dzięki temu unikniemy wielu problemów.

Wizyta u ginekologa
Przy higienie intymnej kobiet bardzo ważne są też wizyty u ginekologa. Częste wykonywanie rutynowych badań jest ważne, ponieważ tylko tak możemy się dowiedzieć czy wszystko jest w porządku, a w razie jakiś problemów możemy je szybko rozwiązać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena