Trądzik to problem wielu nastolatków. Dowiedz się czym jest spowodowany i jak z nim walczyć.

Data dodania: 2009-08-10

Wyświetleń: 3090

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trądzik jest problemem wielu nastolatków. Trądzik powoduje wytryski na skórze najczęściej twarzy i pleców, które są spowodowane burzą hormonów. Mimo iż trądzik nie jest chorobą ciężką, bolesną ani niebezpieczną to jest największą zmorą wszystkich nastolatków. Dzieje się tak ponieważ trądzik w wyjątkowy sposób wpływa na nasz wygląd. Chyba nikt nie chciałby poczuć na własnej twarzy wpływu trądziku. Niestety czasami młodzi ludzie podchodzą do tego bardzo emocjonalnie i trądzik może wywołać różne urazy psychiczne.

Przyczyna trądziku.

Przyczyna trądziku nie jest do końca znana, ale wiadomo, że ogromną rolę odgrywają tutaj nasze geny. Jeśli więc nasi rodzice mieli problemy z trądzikiem w trakcie dojrzewania to jest ogromna szansa, że czeka to i nas.

Jest też kilka czynników, które mogą nasilić objawy trądziku, a są nimi przede wszystkim:
- zaniedbanie oczyszczania twarzy
- kosmetyki i różne leki
- tabletki antykoncepcyjne
- miesiączka i ciąża
- wilgotny klimat
- mocne pocenie się

Jak leczyć trądzik?

Najlepszym wyjściem jest udanie się do dermatologa. Każdy z nas znacząco się różni i metody leczenia skuteczne dla jednych mogą się okazać nieskuteczne dla innych. Dermatolog pomoże nam ustalić jakich kosmetyków lub leków powinniśmy używać.
Ponadto poza zaleceniami dermatologa powinniśmy pamiętać, o higienie. Bardzo ważne jest, aby codziennie oczyszczać twarz minimum dwa razy. Można użyć przeznaczonych do tego celu kosmetyków lub zwykłej wody z mydłem, choć kosmetyki są skuteczniejsze. Nie możemy też zapomnieć (w szczególności kobiety), że należy bardzo dokładnie zmywać makijaż, a czasami dobrym rozwiązaniem jest całkowite zrezygnowanie z niego w czasie trądziku.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena