Cellulit jest problemem większości kobiet, a każda z nich chciałaby się go pozbyć. Dowiedz się jak tego dokonać i raz na zawsze zapomnieć o cellulicie.

Data dodania: 2009-08-12

Wyświetleń: 3729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest cellulit?
Skórka pomarańczowa zwana cellulitem to problem około 80% kobiet. Cellulit objawia się nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Cellulit powoduje, że skóra naszych nóg nie jest już gładka i jędrna. Cellulitu chciałaby się pozbyć chyba każda kobieta. Na szczęście jest kilka sposobów na spełnienie tego życzenia.

Kosmetyki na cellulit
Kosmetyki na cellulit to bardzo skuteczny i szybki sposób walki z nim. Na polskim rynku dostępnych jest kilkadziesiąt różnych specyfików, takich jak kremy, żele oraz balsamy. Kosmetyki na cellulit najlepiej stosować w czasie masaży. Da to najlepszy efekt, który będzie się utrzymywał bardzo długo.

Zabiegi antycellulitowe
Jeśli zależy nam na czasie to zabiegi w gabinetach kosmetycznych będą najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu. Jest to najlepszy i najszybsze sposób, który pozwoli bardzo często całkowicie usunąć cellulit. Niestety takie zabiegi wiążą się z dość dużymi kosztami.

Leki na cellulit
Leki na cellulit to kolejny sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki. Jeśli jesteśmy nimi zainteresowani warto udać się do specjalisty po więcej informacji.

Dieta na cellulit
Dieta w walcie z cellulitem to bardzo ważna sprawa. Główną przyczyną powstawania cellulitu jest właśnie nasza dieta, dlatego zanim podejmiemy inne metody walki z cellulitem powinniśmy zadbać o odpowiednią dietą, ponieważ bez tego cellulit bardzo szybko powróci.

Ćwiczenia na cellulit
Ćwiczenia na cellulit to sposób tak samo prosty do realizacji jak diety na cellulit. Brak ruchu to kolejna przyczyna powstawania cellulitu, dlatego ważne jest aby dużo się ruszać i ćwiczyć.

Wyżej wymieniony sposoby należą do najpopularniejszych w walce z cellulitem, są też bardzo skuteczne. Oczywiście nie musimy się decydować na jedną. Najlepszy efekt uzyskamy stosując kosmetyki na cellulit i wspomagając leczenie odpowiednimi dietami i ćwiczeniami.

Licencja: Creative Commons
5 Ocena