Golenie jest dla większości mężczyzn udręką, a starczy stosować się do kilku zasad, aby stało się przyjemniejsze. Odpowiednie golenie tylko jest przyjemniejsze, ale też daje dużo lepsze efekty.

Data dodania: 2009-08-06

Wyświetleń: 7125

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Golenie się jest codziennością dla mężczyzn. Niestety monotonność tego zajęcia i konieczność wykonywania go codziennie, a w przypadku bardzo szybkiego porostu owłosienia nawet dwukrotnie w ciągu dnia sprawiła, że nie poświęcamy wystarczająco uwagi temu zajęciu.

Nieodpowiednie golenie może stać się bardzo nieprzyjemne dla nas i może powodować zaczerwienienie skóry. Jeśli chcemy tego uniknąć powinniśmy przestrzegać kilku prostych zasad.

Zasada 1: Odczekaj chwilę
Po nałożeniu pianki lub żelu do golenia odczekaj chwilkę, żeby zarost zdążył się nawilżyć. Golenie stanie się wtedy łatwiejsze.

Zasada 2: Nowe ostrza
Do golenia powinniśmy używać za każdym razem nowych ostrzy, ponieważ starsze, już używane nie są już tak ostre i przy goleniu wymagają silniejszego nacisku, który może spowodować podrażnienie skóry lub nawet jej przecięcie.

Zasada 3: Nie naciskaj
Goląc się powinniśmy używać maszynki do golenia w bardzo delikatny sposób. Nie wolno jej mocno dociskać do skóry, ponieważ jak już pisałem wyżej może to spowodować okaleczenia lub podrażnienie skóry. Wykonując ruchy maszynką do golenia powinniśmy wykorzystać jej wagę do lekkiego nacisku do skóry twarzy i dodatkowo nie dociskać.

Zasada 4: Codzienne golenie
Golić powinno się codziennie, ponieważ lekki zarost jest dużo łatwiejszy w usunięciu niż kilkudniowy, a łatwiejsze usunięcie jest równoznaczne z mniejszą ilością podrażnień. Jeśli jednak zdarzy się nam przez kilka dni nie golić to powinniśmy wyjątkowo ostrożni i delikatni przy goleniu. Nie należy też oszczędzać w takim przypadku na ostrzach, ponieważ na twardym zaroście zużywają się dużo szybciej.

Zasada 5: Po goleniu
Spłukując twarz po goleniu rób to zimną wodą, jest to bardzo ważne dla twojej skóry. Powinieneś też przyjrzeć się swojej skórze. Jeśli się okażę, że jest wysuszona w niektórych miejscach to koniecznie użyj odpowiednich kosmetyków dla mężczyzn, a jeśli ich nie posiadasz to posmaruj skórę twarzy kremem nawilżającym i pozostaw go na chwilę.

Przestrzegając tych prostych zasad twoja skóra twarzy będzie mniej cierpieć, a golenie nie będzie już taką udręką jak do tej pory. Po około dwóch tygodniach powinieneś poczuć, że twoja skóra staje się delikatniejsza i milsza w dotyku.

Powyższe zasady golenia nie są wymagające, a dają naprawdę dobry efekt, więc polecam wszystkim stosowanie się do nich.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena