Sprzedaż ubezpieczeń za pośrednictwem internetu przez Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe.Coraz więcej towarzystw ubezpieczenioeych sprzedaje ubezpieczenia za pośrednictwem internetu.Powstao również mnóstwo tzw. porównywarek ubezpieczeniowych.

Data dodania: 2009-07-27

Wyświetleń: 3896

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niegdyś w celu ubezpieczenia siebie na wyjazd czy też po prostu zwyczajnego codziennego ubezpieczenia lub zwyczajnej polisy następstw nieszczęśliwych wypadków musieliśmy przejść się samemu i osobiście po szeregu agentów ubezpieczeniowych i tam szukać porady, oraz oczywiście podpisywać umowy.
Dzisiaj się wiele zmieniło w tej kwestii. Zdecydowanie chyba na lepsze jeśli ocenimy sytuację sprzed kilku lat jeszcze. Dziś kompletna komputeryzacja i informatyzacja każdej dziedziny życia sprawia, że takie rzeczy jak ubezpieczenia stają się błahostką niewartą wychodzenia z domu. Owszem mamy jeszcze wielu agentów ubezpieczeniowych i mieć ich nadal będziemy, ale zmienia się drastycznie również charakter ich pracy. Zdecydowanie jak zważamy przechodzą oni do nieco bardziej mobilnego stylu. A to oznacza tylko tyle, że na przestrzeni zaledwie kilku lat, gdy Internet zmienił tak wiele dziedzin życia agenci ubezpieczeniowi przeszli ogromną ewolucję. I to zupełnie normalna rzecz. Bowiem gdy popatrzymy na inne zawody, to i tak ten został niemal nienaruszony w trakcie tak ogromnych zmian. Jednak zmienił się nam niesamowicie mocno cały system ubezpieczeń. Przede wszystkim dzisiaj nabędziemy je również za pośrednictwem Internetu i właśnie to się poleca wszystkim ludziom. Oczywiście tradycyjnie najbardziej chętni do tak nowatorskich rozwiązań są ludzie młodzi. To również dość prosta zależność. Dzisiaj nie chce się nam wychodzić z domu z byle powodu. A właśnie za taki młodzież i ludzie rozwijający się najbardziej intensywnie pomiędzy dwudziestym, a trzydziestym rokiem życia uważa ubezpieczenia. To tak naturalne właściwie jak to, że ubezpieczenia również będą drożeć. Czyli generalnie jak wszystko ostatnimi czasy. Ale powodów do narzekań nie ma, bo inflacja jest nieznaczna.
Ostatnie zawirowania na rynku ubezpieczeń OC są spowodowane właśnie Internetem i rozbiciem poniekąd rynku ubezpieczeniowego na dwie części. Jedna z nich to firmy działające aktywnie w sieci, druga to firmy, które nie nadążyły i nie poszły z duchem czasu. To wymusiło na nich niestety niższe ceny. Ubezpieczenia przez internet sprzedaje już prawie każde towarzystwo ubezpieczeniowe.W tej kwestii niesamowicie zyskał klient co jest poniekąd zaprzeczeniem tezy o drożeniu ubezpieczeń. Chociaż prościej będzie nam stwierdzić, że to po prostu wyjątek potwierdzający regułę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena