Firmy prawnicze i firmy odszkodowawcze dokładają wszelkich starań, aby przyciągnąć klientów. Niestety, na rynku istnieją też firmy, które stosują nieuczciwe praktyki i tym samym nie dbają o dobro osoby poszkodowanej. Kiedy nie warto ufać konkretnej kancelarii, która załatwia odszkodowania komunikacyjne? W sytuacji kiedy nie wiadomo, skąd przedstawiciel danej kancelarii odszkodowawczej ma w posiadaniu Twoje dane. 

Data dodania: 2023-07-21

Wyświetleń: 335

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kancelaria odszkodowawcza - jak wybrać?

Na pewno zaufania nie budzi firma odszkodowawcza, która pierwsza zgłasza się poszkodowanego. A już najmniej taka, która stosuje nieuczciwe praktyki polegające na pozyskiwaniu klientów w szpitalach, ale także na cmentarzach wyszukując nagrobków z napisem “zmarł. Na szczęście jest coraz mniej firm, w których takie nieetyczne zachowanie jest powszechne. Są nawet firmy, które nie zajmują się żadnymi tego typu praktykami - same osoby poszkodowane się do nich zgłoszą.

Czy firma odszkodowawcza bezpłatnie analizuje sprawę?

Dobra kancelaria odszkodowawcza nie pobiera opłat za wstępną analizę sprawy. Po przesłaniu dokumentacji, w ciągu kilku dni, jako osoba poszkodowana, powinieneś dostać analizę. To kluczowa kwestia, ponieważ sama analiza niczego nie gwwarantuje poszkodowanemu. Jeśli jest za darmo, będziesz miał pewność, że firma ostatecznie odniesie sukces, ponieważ to właśnie z tego będzie czerpała korzyści finansowe. Tobie również zależy na ostatecznym sukcesie, ponieważ otrzymujesz najwyższą możliwą kwotę w uzyskaniu odszkodowania.

Wiedza i doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań

Przed podjęciem decyzji o ofercie kancelarii sprawdź, czy jej pracownicy posiadają wiedzę i doświadczenie do prowadzenia Twojej sprawy. Bardzo ważne jest, kogo reprezentuje kancelaria odszkodowawcza. Warto zapytać o osiągnięte sukcesy w walce o odszkodowanie dla osób poszkodowanych.  Oczywiście Kancelaria nie poda dokładnych danych byłych klientów, ale może zacytować osobę poszkodowaną i podać kwotę, która została dla niego uzyskana od ubezpieczyciela w konkretnych przypadkach. Wieloletnie doświadczenie w dochodzeniu bardzo dużych odszkodowań. Im bardziej doświadczeni są pracownicy kancelarii, tym większe prawdopodobieństwo, że uzyskają dla Ciebie najwyższą możliwą kwotę. Pamiętaj, żeby nie ufać podmiotom, które istnieją na rynku od niedawna i niewiele osób korzystało z ich usług, a także takim, którzy pobierają opłaty na każdym etapie postępowania odszkodowawczego.

Warunki umowy a dochodzenie odszkodowań

Przeczytaj i przeanalizuj umowę przed jej podpisaniem. Kancelaria, która stawia na uczciwe warunki współpracy, nie zaoferuje Ci zawarcia takiej z wieloma załącznikami lub niezrozumiałymi zapisami. Dobra umowa z kancelarią jest jasna i przejrzysta dla klienta. Chodzi o to, aby każdy mógł zrozumieć jej zapisy, pomimo braku prawniczej wiedzy. Umowa musi zawierać między innymi: zasady wynagrodzenia kancelarii. Poświęć trochę czasu na podpisanie umowy - przeczytaj ją na spokojnie.

Wynagrodzenie kancelarii

Wynagrodzenie to ważny aspekt przy wyborze kancelarii odszkodowawczej. Warto porównać oferty oraz systemy, w jakich rozliczają się dane firmy. Jak wspomniano wcześniej, standardem jest bezpłatna wstępna analiza sprawy. Niektóre kancelarie odszkodowawcze chcą opłat za analizę wstępną, która może wynosić nawet kilkuset złotych, co nie świadczy o nich zbyt dobrze. Dlatego, że po opłaceniu takiej stawki można się np. dowiedzieć, że kancelaria nie będzie w stanie niczego zrobić w danej sprawie. Nie otrzymasz żadnej pomocy, a zapłacisz jedynie za porady i analizy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena