Każdy z nas wie lub słyszał o jakimś tragicznym wypadku, kóry skończył się śmiercią lub trwałym kalectwem. Niestety w dzisiejszych czasach nie trudno o podobne do siebie przypadki.

Data dodania: 2012-07-05

Wyświetleń: 969

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy z nas zna lub słyszał o jakimś tragicznym wypadku, który skończył się śmiercią lub trwałym kalectwem. Niestety w dzisiejszych czasach nie trudno o podobne do siebie przypadki. Żyjemy coraz szybciej i coraz częściej nie zwracamy uwagi na zdrowie. Czasami to nawet nie zależy od nas. Na drodze jest mnóstwo nieostrożnych kierowców, którzy nie zwracają uwagi na przepisy ruchu drogowego.

Ubezpieczenie OC każdego uczestnika ruchu drogowego daje nam możliwość uzyskania odszkodowania komunikacyjnego, czy też popularnie stwierdzając odszkodowania powypadkowego. Podczas niegroźnego wypadku czy też zwykłej stłuczki spisujemy przecież oświadczenie ze sprawcą, aby móc uzyskać od jego ubezpieczyciela odpowiedniej wysokości odszkodowanie za poniesione straty. O odszkodowania komunikacyjne jak i odszkodowania powypadkowe może starać się każdy uczestnik wypadku. Oczywiście wiążą się z tym dodatkowe koszty czy też sam czas przedłużającej się sprawy. Osobiście uważam, że zawsze należy próbować, tym bardziej, jeżeli wypadek nie był z naszej winy a my jesteśmy jedynie ofiarą nieostrożnego kierowcy.

Odszkodowanie, jakie jesteśmy w stanie uzyskać może być w różnych formach, może to być rekompensata pieniężna lub też restytucja naturalna; jest to przywrócenie stanu początkowego pojazdu, o ile jest to w ogóle możliwe. Formę rekompensaty mamy możliwość wybrać sami, wysokość zadośćuczynienia będzie zależeć od szkody, jaką ponieśliśmy. Tak, więc zawsze starajmy się odzyskać to, co utraciliśmy, nawet, jeżeli będzie wymagało to od nas dodatkowego poświęcenia.

Licencja: Creative Commons