Książki warto czytać. Wie o tym każdy, kto w swoim życiu przeczytał chociażby jedną książkę.

Data dodania: 2009-07-22

Wyświetleń: 2151

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Książki warto czytać. Wie o tym każdy, kto w swoim życiu przeczytał chociażby jedną książkę. W szkole podręczniki szkolne pomagają uczniom zdobywać wiedzę, a także sprawdzają nabyte na lekcji umiejętności poprzez zamieszczone pod koniec rozdziału ćwiczenia. Co najważniejsze, książek wcale nie trzeba kupować – już większość z nich można wypożyczyć z biblioteki i po przeczytaniu bądź wypisaniu rzeczy najbardziej nam potrzebnych, po prostu oddać ją z powrotem. Książki czy to naukowe czy romanse, dostarczają nam wiedzy potrzebnej do życia. Naukowe bowiem pozwalają odkryć wydarzenia przedtem nie znane, bądź romanse pozwalają nam na analizowanie błędów bohaterów danej książki, co znów przekłada się na teraźniejszość.

Niestety poziom czytelnictwa w Polsce i na świecie jest stosunkowo niski. Ludzie często nie mają czasu na czytanie książek, a jeżeli już ten czas znajdą, wolą spędzić go przed komputerem grając w ulubioną grę czy dokańczając coś, czego nie zdążyli wykonać w pracy bądź w szkole. Książki takie jak słowniki czy książki do nauki języków, pozwalają na zgłębienie się w dany język, a także poznanie słów czy szyku zdania. Czasami jest tak, że bez nauczyciela jesteśmy w stanie nauczyć się chociażby podstaw języka angielskiego, niemieckiego czy innego. Niestety książki do nauki języków są drogie, w szczególności jeżeli chodzi o uczniów szkół, gdzie książki językowe doganiają cenę dwóch czy nawet czterech książek z innego przedmiotu. Książki przygodowe, fantastyczne czy thrillery pozwalają na chwilę zapomnienia i relaksu po ciężkim dniu, gdzie gdy przeniesiemy się w książkowy świat zapominamy o problemach czy czekających nas trudnościach. Dodatkowo wiele firm, które zajmują się aranżacją wnętrz, dopasowują wnętrze do domowej biblioteczki, którą postawić można już nie tylko w salonie, ale i w łazience, co ułatwia czytaniu przy relaksującej kąpieli bez moczenia książek.

Książki również to dobry środek na sen, ponieważ gdy organizm jest wycieńczony, czytanie książek sprawia, iż się relaksuje. Jednakże czasami książka to złodziej czasu, ponieważ czytając ją i nie zwracając uwagi na czas możemy się nawet spóźnić, będąc nieświadomym i pochłoniętym losami bohaterów.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena