wpis trochę nie w porę (chyba, że czytasz to gdzieś w grudniu), albo raczej w samą porę ! W każdym razie musisz to przeczytać !

Data dodania: 2009-07-12

Wyświetleń: 2874

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ile to razy obiecujemy sobie coś na nowy rok ? Wiecie o co mi chodzi, o te wszystkie noworoczne postanowienia. Ile razy ich dotrzymaliście/spełniliście ?

Nie mówię, że to niemożliwe ale to po prostu rzadko spotykane. Jeśli natomiast jesteś osobą, której się to udało to gratulacje ! Może napisz o tym w komentarzach ?

Ale wracajmy do tematu. Postanowienia noworoczne… czemu noworoczne ? To jakaś magia ? Co ma do mocy naszych postanowień jakaś tam data ? Przecież następnego dnia wracamy do swojego normalnego życia i cała ta magia pryska, nawet nie wiemy kiedy…

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu to zrób to teraz ! Np wprowadź do życia jakiś nowy, pozytywny nałóg ! Może to być nałóg czytania albo wyrzucania papierosów przez okno. Może to być klikanie w pajacyka(ja to robię codziennie), albo np ćwiczenia(to też już mi wchodzi w nałóg ^^)

Ty…

Ale musisz pamiętać jedno. Jeśli chcesz coś w sobie zmienić musisz to robić dla siebie ! Musisz sam(a) tego chcieć ! Jeśli będziesz to robić dla kogoś ale sam(a) będziesz miał(a) inne zdanie na ten temat to najprawdopodobniej nie uda Ci się to albo zezłościsz się na drugą osobę za to, że chce Cię zmienić.

Uda Ci się tylko jeśli to będzie wyłącznie Twój wybór. Gdzieś w głębi Ciebie to musi być Twoje pragnienie. Nieważne jak mała to rzecz lub jak wielka, ważne, że tego chcesz !

Chwila po chwili…

Nałogi powstają teraz ! W tej chwili. Nie można ich zrobić jutro.

Dobrze by było uczcić jakiś pozytywny nałóg np. nie palenia otwarciem szampana bądź wyjściem ze znajomymi czy jakkolwiek inaczej. Będzie to dodatkowa motywacja by nie przerywać procesu tworzenia nowego nałogu.

Taki proces składa się z wielu połączonych ze sobą momentów. Muszę one następować po sobie. Nie może to być kilka ‘jutro’, albo kilka ‘od następnego miesiąca’. Musi to być teraz !

Nowy nałóg powstaje jeśli będziemy coś powtarzać przez 21 dni nieprzerwanie. Sprawdź to jeśli chcesz :)

Ale okej. Załóżmy, że chcesz rzucić palenie:

Nie palimy, nie palimy i po prostu np. o tym zapominamy. I bum, trzymasz w ręku papierosa ! I właśnie w tej chwili musisz zdecydować czy chcesz stworzyć ten nowy nałóg niepalenia czy olać to i się poddać. Nie możesz sobie powiedzieć, że to ostatni, bo właśnie w takim momencie tworzysz nowy nałóg ! Rodzi się on wtedy gdy przyłapiesz się, że zbaczasz z ‘jego drogi’.

Pamiętaj, że na początku często możesz się znaleźć na takim ‘zboczeniu z trasy tworzenia nowego nałogu’ i właśnie wtedy musisz się zmotywować i wrócić na dobrą drogę ! Od razu jak to zauważysz ! To właśnie na tym polega ! :)

Mam nadzieję, że pomogłem i życzę wspaniałych nowych nałogów !
Licencja: Creative Commons
3 Ocena