Czemu mimo wspaniałych pomysłów i chęci nigdy niczego nie osiągasz ? Myślę, że ten artykuł może Ci pomóc ! :)

Data dodania: 2009-07-08

Wyświetleń: 3977

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mam wspaniały plan ! Założę bloga, będę pisał na nim artykuły, oświecę kilka osób, pomogę innym dojść do sukcesu. Przy okazji będę zarabiał na reklamach i kontynuował swój rozwój osobisty ! Bosko !

Będzie mi potrzebny serwer, domena, jakiś skrypt, pomysły na artykuły, reklama… Nie wiem jak się reklamuje stronę, nie wiem jak się ją pozycjonuje…

Wiem ! Najpierw nauczę się wszystkiego co będzie mi potrzebne podczas tworzenia i prowadzenia takiego bloga i dopiero zacznę ! Tak… muszę wszystko doprowadzić do perfekcji teorię zanim zacznę coś robić.

Pomysł wspaniały ! Ale czy będzie zrealizowany ? NIE !

Nie wolno tak myśleć ! Jeśli chcesz coś zrobić ale nie do końca wiesz co i jak to zacznij od tego co możesz zrobić w aktualnej chwili, reszta przyjdzie z czasem ! Musisz się tylko pozytywnie do tego nastawić (Prawo Przyciągania) i zacząć działać !

Gdy będziesz chciał wszystko idealnie dopracować zanim coś zaczniesz to nigdy nie zaczniesz ! Ludzie osiągający największe sukcesy nie byli perfekcjonistami tylko improwizatorami !

Ten sam błąd popełniałem ja. Tego bloga chciałem założyć od bardzo dawna ale nie wiedziałem jak się pozycjonuje stronę, nie wiedziałem skąd brać pomysły na artykuły, nie wiedziałem jak obsługiwać ten system CMS… Ale na szczęście miałem kogoś dzięki komu wreszcie to zacząłem !

Ale nawet jeśli już się zdecydowałem to nadal chciałem doprowadzić wszystko do perfekcji. Nad domeną myślałem 2 dni i się nie udało. Zdenerwowany usiadłem przy komputerze, pomyślałem o czymś mi bliskim (język japoński) i użyłem słowa ‘Hobby’ w tymże języku i koniec myślenia nad domeną (trwało to kilka chwil)…

Teraz wszystko jakoś się poznaje ‘w praniu’. Codziennie wiem coś nowego o pozycjonowaniu. Wypróbowuje nowe wtyczki do CMS’a, pomysły na artykuły przychodzą same z siebie (jak np. ten !)

Wszystko jakoś idzie. Gdybym chciał najpierw nauczyć się wszystkiego co jest mi potrzebne to nigdy bym tego nie zaczął…

Dlatego mniej myślenia więcej działania ! Nie chcę oczywiście żebyś zaprzestał całkowicie myślenia ! Wszystko trzeba po prostu ROBIĆ z głową :)
Licencja: Creative Commons
3 Ocena