Pewnie znasz już to hasło. Póki walczymy jesteśmy wygranymi ! :)Wybrałem taki tytuł ponieważ sam na chwilę stałem się przegranym. W każdym razie uświadomiłem sobie, że wcale nie chcę być przegranym i muszę walczyć ! Przypomniała mi się taka historia, która strasznie mnie zmotywowała ! Postaram Ci się ją tutaj streścić !

Data dodania: 2009-08-25

Wyświetleń: 2528

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pewnego dnia w karczmie, już trochę starszy człowiek podsłuchał jak dwóch młodych rozmawia o złocie, które znaleziono w pobliżu. Jeden z nich mówił, że wskazuje to na to iż pewnie jest go tam więcej.

Starzec długo nie myślał i wydał wszystkie oszczędności jakie miał na sprzęt do kopania. Rozłożył namiot w miejscu, o którym rozmawiali wtedy ci młodzianie by nie tracić czasu.

Zaczął swoje wykopaliska z wielkim zapałem. Kopał codziennie aż do utraty sił. Spał, krótko by szybko móc kopać dalej. Po tygodniu intensywnej pracy nic nie znalazł. Stracił wtedy wszelką nadzieje i się poddał. Sprzedał sprzęt do kopania i poszedł się napić za ostatnie pieniądze.

Tego samego dnia pewien szczęśliwiec przechodził obok dziury wykopanej przez starca. Postanowił sprawdzić dokąd ona prowadzi, wszedł i doszedł do samego końca. Pomyślał, że to bezsensowne kopać taki tunel bez celu więc chciał sprawdzić czy może się do czegoś nie dokopie.

Po krótkiej chwili znalazł olbrzymi samorodek...

Opowiedziałem ją swoimi słowami i możliwe, że już ją znasz. Ogólnie chodzi o to żeby się nie poddawać ! Do czego Cię chcę teraz namówić ! Póki walczysz nie przegrasz !

Nawet jeśli starasz się ze wszystkich sił a dalej nie widzisz efektów to się nie poddawaj ! Może wystarczy przekopać jeszcze tylko 1cm i znajdziesz Swoje złoto ?

Możecie też liczyć, że będziecie młodzieńcem z opowieści i znajdziecie czyjeś złoto (wygracie na loterii :D) ale to traktować raczej jako rozrywkę ! :D

Inna rzecz, o której chciałem dzisiaj napisać to pewien film, a raczej filmik. Może uświadomi Cię o pewnych rzeczach i zmotywuje do dalszego działania !

Zapraszam do oglądania:

Link Do Filmiku

Do następnego razu ! :)

Licencja: Creative Commons
5 Ocena