O rozważaniach nad tym czy nazwa domeny ma znaczenie w pozycjonowaniu.. przeczytałem już niejednokrotnie. Jedni piszą że tak, inni że nie. Ja też chcę swoje kilka słów wtrącić :)

Data dodania: 2009-07-03

Wyświetleń: 3386

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

O rozważaniach nad tym czy nazwa domeny ma znaczenie w pozycjonowaniu.. przeczytałem już niejednokrotnie. Jedni piszą że tak, inni że nie. A to sprawdzali nie widząc różnicy... a to zaobserwowali, na przykładach że na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania pod danym słowem nie było wcale domen zawierających to słowo w nazwie itd. Inni zaś stwierdzili, że skoro google podkreśla w wynikach wyszukiwania szukaną frazę, musi też ją brać pod uwagę w algorytmach...

W każdym razie, jakby nie było co do powyższych rozważań nie mam zdania... Przemawia zaś do mnie zupełnie co innego! Budując stronę internetową, chciałoby się rzecz jasna zdobyć jak najwięcej linków naturalnych, a więc takich które nie służą jedynie pozycjonowaniu, a mają za zadanie przekierowywanie użytkownika internetu na daną stronę.

Linki takie rzadko jednak mają ustawiony anchor na nasze wymarzone słowo kluczowe... i tu pojawia się problem tego pozycjonowania. Rozwiązaniem może być właśnie to słowo kluczowe umieszczone w nazwie domeny (lub w innym miejscu adresu url). Dzięki temu część naturalnych linków będzie zawierała nasz wymarzony anchor. A dzieje się to dlatego, że linki naturalne czasem zwyczajnie nie posiadają w ogóle anchoru i wyświetlają się użytkownikowi jako aktywny adres url.

I tak będzie różnica w pozycjonowaniu, gdy ktoś umieści taki link konto-bankowe.cos czy też taki link ghhjguygnby.cos. Za pierwszym razem wyszukiwarka otrzyma trzy słowa klucze „konto”, „bankowe” i „cos”, za drugim razem otrzyma dwa „ghhjguygnby” i „cos”. Rzecz mam nadzieje logiczna ta pierwsza opcja jest lepsza, znacznie lepsza pod względem pozycjonowania.

Tak więc, podsumowując jeśli masz zamiar liczyć na naturalne linki do swojej strony, pomyśl chwilę nad nazwą domeny!
Licencja: Creative Commons
2 Ocena