Jak otrzymać atrakcyjny kredyt w czasie kryzysu światowego.

Data dodania: 2009-06-18

Wyświetleń: 1897

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakiś czas temu w Polsce zdobycie kredytu wydawało się być sprawą banalną. Kilka prostych formalności i właściwie było po wszystkim. Właściwie każdy mógł dostać większy, bądź też mniejszy kredyt na cokolwiek. Taka tendencja pokazuje nam, że Polska śmiało mogła się określać mianem tygrysa Europy. Zresztą od co najmniej lat kilku byliśmy tak nazywani na całym świecie, również za oceanem.
Nie może nas zdziwić zatem fakt, że jeśli spojrzymy na suche statystyki to kryzys przeżyliśmy chyba najlepiej w Europie. Świadczą o tym zwłaszcza ostatnie informacje jakie dobiegają z Europy. Polska zanotowała wzrost gospodarczy pomimo kryzysu i jego widma. Podczas gdy UE zanotowała niemal pięcioprocentowy spadek PKB w Polsce zauważyliśmy wzrost na poziomie niemal dwóch procent. To niesamowicie pozytywna ocena dla Polski. Jednak jak ma się ona do sytuacji kredytowej szarego Kowalskiego? Truizmem było by mówienie o tym, że kredyty w Polsce zdrożały. Jest to od pewnego momentu w zasadzie oczywistością. Zdecydowanie jednak obserwujemy, że pomimo kryzysu wcale nie maleje zainteresowanie. Jednak w celu uniknięcia sytuacji ze Stanów Zjednoczonych wiele banków nakłada o wiele większe restrykcje na kredytobiorców przez co widzimy sytuację niezwykle niekorzystną przede wszystkim dla rozwoju naszej gospodarki. Kredyty bowiem są coraz to bardziej ekskluzywnym dobrem. Nie każda firma, a tym bardziej nie każdy Kowalski jest w stanie sobie na coś takiego pozwolić. O ile prognozy światowych potentatów w dziedzinie ekonomii takich jak chociażby Merrill Lynch i Bank of America są bardzo korzystne dla gospodarki naszego kraju i zakładają dalszy wzrost PKB na przekór kryzysowi, o tyle z badań socjologów wynika rosnące niezadowolenie z kredytów w naszym kraju.
Przez to dochodzi do pewnego rodzaju dyskursu w otrzymywanych informacjach przez media. Jak na razie z wielu źródeł informacji dobiegają nas sprzeczne informacje na temat kredytów w Polsce. Chyba nikomu to nie służy. Musimy zatem wciąż pokornie czekać na bieg wydarzeń.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena