Kilka słów o...THE HUNT FOR GOLLUM

Data dodania: 2009-06-03

Wyświetleń: 1920

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

The Hunt for Gollum to nakręcony przez fanów J.R.R. Tolkiena, amatorski film, którego akcja ma miejsce przed rozpoczęciem głównego wątku przedstawionego w pierwszej części trylogii Jacksona. Twórcy filmu bazowali na informacjach zawartych w Dodatkach do Władcy Pierścieni.

Film jest nieoficjalną produkcją, niezatwierdzoną przez Tolkien Enterprises i New Line Cinema. To projekt non-profit, stworzony do prywatnego użytku. Nie jest przeznaczony na sprzedaż. Z tego powodu jego powstanie, chociaż nadal budzi wątpliwości w kwestii prawnej, było możliwe.

Całość została nakręcona w północnej Walii, na terenie Lasu Epping i parku Hampstead Heath przez 160-osobową ekipę ochotników. Zespół na czele z reżyserem Chrisem Bouchardem czerpał inspiracje z wizji Petera Jacksona, co jest widoczne w klimacie i kolorystyce filmu. Pomimo, że ekipa nie mogła liczyć na wsparcie profesjonalnego studia zajmującego się efektami specjalnymi, które w niesamowity sposób powołało do życia Golluma w wersji Jacksona, tytuły stwór prezentuje się w fanowskiej wersji bardzo przyzwoicie. Zwrócić należy jednak uwagę na fakt, że projekt nie był całkowicie amatorski - jego twórcy uwiarygodnili swe dzieło w profesjonalnym studiu dźwiękowym w Manchesterze.

Premiera filmu miała miejsce trzy dni temu (3.05.2009) na festiwalu Sci-Fi-London. Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Jeśli chcesz zapoznać się z oficjalną stroną projektu i obejrzeć pełną wersję filmu z polskimi napisami, odwiedź stronę http://www.thehuntforgollum.com/!

Autor: P.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena