Pomoc dla uczniów szkół muzycznych - zbiór nut edukacyjnych za darmo nareszcie dostępny w Internecie.

Data dodania: 2009-05-12

Wyświetleń: 3696

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia... uczniowie szkół muzycznych nie bez powodu narzekają na ciągły brak czasu. Ale cóż począć, perfekcja wymaga nakładów pracy. W szkole prócz samej gry dzieci uczą się przecież historii muzyki, teorii muzyki, wykonują ćwiczenia z harmonii... Toteż wolny czas w domu również muszą poświęcic na ćwiczenie szkolnych utworów. Zadania domowe są zmorą uczniów na każdym szczeblu edukacji. Godziny spędzane nad skomplikowanymi równaniami czy czysta kartka, gdy wypracowanie o losie Janka Muzykanta ma być gotowe na jutro – wszystkim nam nieobce są takie zmagania. Taki sam los spotyka uczniów szkół muzycznych – po zajęciach w szkole czekają ich jeszcze godziny żmudnych ćwiczeń poprzedzone najcześciej przeszukiwaniem internetowych zasobów, w celu poszerzenia repertuaru.
Serwis społecznościowy Szkoły Muzyczne przychodzi młodym muzykom z pomocą. Przygotował dla uczniów zbiór zawierający nuty edukacyjne. Klarowny podział materiału na klasy i instrumenty sprzyja szybkiemu odnajdywaniu zadanych utworów, co pozwala uniknąć marnowania dodatkowych godzin na poszukiwania odpowiednich nut (a jak wiadomo, istotnym jest, by były to darmowe nuty). Szkolne nuty, na razie tylko dla szkół pierwszego stopnia na fortepian i na skrzypce są dość pokaźnym zbiorem. Już dla samej pierwszej klasy przygotowano około 75 utworów na fortepian i prawie 50 nut na skrzypce. Nuty edukacyjne to jednak nie wszystko co można dostać na wspomnianej stronie. Wśród nut za darmo są też utwory wybiegające poza szkolny kanon - dla tych, którym zawsze jest mało. To głównie utwory klasyczne, Bethoveena, Mozarta, Vivaldiego, ale również piosenki na saksofon, tanga na akordeon czy kolędy. Najpopularniejsze sa oczywiście nuty na fortepian.
Pokrzepiająca jest świadomość, że ktoś zadbał o to, by dzieci ze szkół muzycznych, już obarczone nadmiarem szkolnych obowiązków, mogły znaleźć tego rodzaju ułatwienie na swojej drodze. Co więcej, poza obowiązkowym edukacyjnym aspektem muzyki, mogą się one spotkać z utworami, które rozbudzą ich ciekawość i naprowadzą na samodzielną ścieżkę odkrywania swojej muzycznej tożsamości.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena