Niełatwo o zapis utworów wykraczających poza szkolne standardy. W artykule znaleźć można przydatne informacje dotyczące najlepszych sposobów zdobycia nut za darmo.

Data dodania: 2009-03-25

Wyświetleń: 5132

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poszukiwanie nut angażuje uwagę nie tylko uczniów szkół muzycznych, ale także muzyków-amatorów. Zazwyczaj kadra nauczycielska przechowuje wielokrotnie kopiowane zapisy utworów w swoich prywatnych zbiorach, a i tak są to najczęściej standardy obowiązujące w szkole. Niestety nuty trudno znaleźć, a przeszukiwanie Internetu może stać się jedynym sposobem zdobycia nut za darmo.

Istnieją sklepy internetowe i antykwariaty posiadające w swojej ofercie stare utwory. Problemem pozostaje jednak konieczność zapłaty za poszukiwane dzieła muzyczne. Poza licznymi forami, na których internauci wymieniają się nutami na skrzypce czy fortepian, pojawiają się również strony, na których można zdobyć darmowe nuty. Wiele z nich jest jednak w sieci umieszczana nielegalnie. Tymczasem repertuar młodych muzyków jest bardzo szeroki – od przebojów na saksofon, przez tanga na akordeon, do tak popularnych klasycznych utworów jak „Dla Elizy” Beethovena czy „Cztery pory roku” Vivaldiego. Bardzo popularny pozostaje fortepian, nazywany niekiedy królem instrumentów.

Każdy muzyk miał z nim styczność. Stąd też nieustanne zainteresowanie aspirujących muzyków nutami na fortepian. Nieograniczony dostęp do melodii czyni naukę gry na fortepianie skuteczniejszą i bardziej przystępną i umożliwia dalszy prężny rozwój nauczania gry na fortepianie, co owocuje wielością nowych pianistycznych talentów. Najpewniejszym źródłem poszukiwania nut stają się więc profesjonalne strony oferujące darmowe nuty, np. serwis szkolymuzyczne.pl, posiadające szeroki wachlarz utworów na każdy instrument, a także na orkiestrę, chór czy wokal.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena