Nie tylko osoby z nadwaga mają cellulit, cellulit dotyczy też kobiet ktore są bardzo szczupłe. Dlaczego? Przeczytaj dlaczego cellulit się pojawia, a pozwoli to lepiej zrozmiec jak z nim walczyć.

Data dodania: 2009-03-26

Wyświetleń: 3445

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co sprawia że pojawia się cellulit ?
Za powstawanie cellulitu odpowiedzalnych jest wiele czynniku jednak nawiększymi „winowajcami” są:
- Hormony, a dokładnie duża nadwyżka estrogenu nad progesteronem. Zwykle dzieje się tak m.in. w czasie ciąży, menopauzy, dojrzewania, stosowania hormonalnych tabletek, hormonalnej terapii zastępczej. Estrogeny powodują wzrost przepuszczalności naczyń oraz zatrzymanie wody w organizmie i obrzeki. Jednocześnie to dzięki nim skóra jest bardziej elastyczna i lepiej się rozciąga, co jest dużą zaletą w czasie ciąży.
- Geny, to one decydują o tym ile tłuszczu odkłada się w komórkach. Rodzimy się wyposażeni w określoną liczbę komórek tłuszczowych. Wypełniają się one zbędnym tłuszczem, czyli rezerwą energetyczną gromadzoną wtedy, gdy zjadamy więcej kalorii niż spalamy. Jednak jedni z nas tyją więcej lub mniej. Dzieje się tak za sprawą genów decydujących czy nasze komórki tłuszczowe mają więcej lub mniej receptorów wiążących tłuszcz, czyli czy więcej zatrzymujemy go w organizmie czy więcej się pozbywamy.
- Brak ruchu, bez niego możemy zapomiec o skutecznej walce z cellulitem. Każdy ruch sprawia że sprawniej zaczyna funkcjonować układ limfatyczny, a co za tym idzie szybciej pozbywamy się z organizmu toksyn. Prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego w dużej mierze zależy od działania naszych mięśni, bo stanowią dla niego „pompę”, inaczej tworzą się obrzęki i zatrzymania limfy.
- Małe ilości pitej wody i zła dieta (za dużo tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów, za mało białka, warzyw i owoców). Woda to nasz sojusznik w walce z cellulitem - pochłania szkodliwe substancje w naszym organizmie i transportuje je do węzłów chłonnych. Dieta nie powinna dotarczać toksyn i „łatwych zapychaczy” komórek tłuszczowych.
- Palenie papierosów (upośledza dotlenianie i odżywianie komórek) i noszenie zbyt obcisłych ubrań (utrudniają krążenie krwi i limfy), zakładanie nogi na nogę i chodzenie na obcasach.

Czy należy coś robić z cellulitem?
TAK. Cellulit sam nie zniknie. Grudki które zauważamy to zwykle powiększone 7-10 razy komórki tłuszcowe. Jeśli się starać robić coś w kierunku redukcji cellulitu mogą się one powiększyć nawet 60-krotnie.

Jak walczyć z cellulitem - w części 3 artykułu...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena