Od kwietnia 2009 w aptekach w Polsce dostępny jest bestseller z USA - nowy lek na odchudzanie - ALLI. To nie następny suplement diety - tylko lek, który poprzednio był na receptę i został dupuszczony jako jedyny przez FDA i władze UE jako lek dostepny bez recepty. Jak działa i co się za nim kryje?

Data dodania: 2009-03-26

Wyświetleń: 3998

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to jest alli (orlistat 60 mg)?


Alli (wymawiany ali) jest pierwszym i jedynym lekiem odchudzającym, który uzyskał od Komisji Europejskiej pozwolenie na dopuszczenie do obrotu bez recepty w Unii Europejskiej. Kuracja polega na zażywaniu kapsułek z orlistatem 60 mg w połączeniu z niskokaloryczną dietą o obniżonej zawartości tłuszczu. Pomaga schudnąć o 50% więcej niż w przypadku stosowania samej diety. Potwierdzają to badania kliniczne, przeprowadzone na tym konkretnym produkcie.

Preparat alli jak podkreśla producent (GSK) nie jest „magiczną pigułką”, ale środkiem wspomagającym odchudzanie przeznaczonym dla osób z nadwagą, których wskaźnik BMI wynosi co najmniej 28. W połączeniu z niskokaloryczną dietą o obniżonej zawartości tłuszczu pozwala zwiększyć skuteczność odchudzania o 50% w porównaniu ze stosowaniem samej diety Oznacza to, że na każde dwa kilogramy zrzucone w wyniku stosowania diety preparat alli może spowodować utratę dodatkowego 1 kilograma.

Producent oferuje "program alli", który obejmuje wiele narzędzi wsparcia online oraz pakiet materiałów zawierający przepisy na niskokaloryczne posiłki o obniżonej zawartości tłuszczu oraz inne porady dotyczące diety i trybu życia. Program pomaga w procesie odchudzania oraz utrzymania zmniejszonej masy ciała poprzez ułatwienie wprowadzenia trwałych, pozytywnych zmian nawyków żywieniowych oraz trybu życia.

Odchudzanie jest trudne. Dlatego program alli oferuje pomoc oraz przynosi korzyści takie, jak:
• większe efekty stosowania diety – na każde dwa kilogramy zrzucone w wyniku diety preparat alli może spowodować utratę dodatkowego kilograma;
• nauka nowych zwyczajów, które mogą zwiększyć poziom energii i pomóc w utrzymaniu obniżonej masy ciała;
• poprawa stanu zdrowia;
• oznawanie nowych przepisów kulinarnych i odkrywanie naturalnych smaków;
• zawieranie nowych znajomości poprzez internetowe forum dyskusyjne alli;
• poczucie większej elegancji związane z kupowaniem odzieży dostosowanej do szczuplejszej sylwetki.

Alli jako lek bez recepty jest do zakupu wyłacznie w aptekach i aptekach internetowych. Szczególnie w przypadku kupna przez internet należy miec pewnośc że zakupu dokonuje się w prawdziwej aptece internetowej (stanowi część apteki tradycyjnej, na stronie pownien byc numer zezwolenia) i unikac zakupów od osób prywatnych czy na aukcjach - gdyż w ten sposób można otrzymać podrobiony lek, który może stanowić zagrożenia zdrowia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena