Koła Naukowe Towarzyszą każdemu studentowi na każdej uczelni. Jednak nie każdy z nas chce do nich wstępować. A to niepowtarzalna okazja do przygód, samokształcenia oraz wypracoania wielu umiejętności poszukiwanych przez pracowników.

Data dodania: 2009-02-27

Wyświetleń: 3240

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Według definicji zaczerpniętej z Wikipedii Koło naukowe to organizacja zrzeszająca studentów, działająca w ramach danej szkoły wyższej, której głównym celem jest działalność naukowa i samokształceniowa jej członków.

Koła naukowe funkcjonują jako grupy nieformalne, lecz są zarejestrowane w rejestrze organizacji studenckich danej uczelni. Czasem zdarza się że dane KN jest rejestrowane w sądzie – wtedy traktować je można jako organizację pozarządową. Jednak są to sporadyczne przypadki. Często podstawowymi „10 przykazaniami” jest oczywiście statut określający prawa panujące w danej organizacji.

Niestety koło jak koło, zrzesza studentów którzy studiują tylko 5 lat –osoby wstępujące w szeregi danej grupy na przykład na III Roku studiów działają w danej organizacji tylko 2 lata. Dlatego też organizacje te charakteryzują się różnym stopniem aktywności odzwierciedlającym wręcz wykres naszej giełdy – raz jest hossa raz bessa. Jednak nie jest to reguła bo są koła które nieustannie wiele lat cechują się wielką aktywnością.

To jakie koło naukowe będzie, jakie projekty będą realizowane jak będzie dostrzegane na uczelni wyższej zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Jeśli studiujemy np. Biologię czy ochronę środowiska i na naszej uczelni działa dla przykładu takie oto Koło Naukowe Przyrodników – myślimy, że może być fajnie, wyjazdy, obozy, praca w terenie – to nie myśl lecz wstąp i działaj, podsuwaj pomysły czy projekty !!! a to sprawi że każda organizacja studencka będzie działać na wysokich obrotach.

Koło, to nie tylko zimowe-letnie obozy i konferencje naukowe, ale także nauka współdziałania w grupie, wykształcenie w sobie obrotności, umiejętności załatwiania różnych spraw, czyli cech bardzo poszukiwanych u przyszłych pracowników!

Koło może Cię przygotować do lepszego startu w przyszłość - jeśli tylko pokażesz, że chcesz być aktywnym, szczęśliwym człowiekiem. Daj coś z siebie innym, a zobaczysz, że świat jest piękny (nie tylko na wiosnę) i pełny przychylnych Ci ludzi.

Dzięki działaniu nawiążesz cenne kontakty i zwiedzisz trochę świata. Nie oczekuj, że praca, szczęście przyjdą do Ciebie same. Już dziś poszukaj plakatu który na pewno wissi gdzieś w dobrze widocznym miejscu i na który wiele razy nie zwracałeś uwagi "najbliższe spotkanie koła w piątek o ...." Na pewno nie pożałujesz !!!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena