Za nie całe dwa tygodnie w Szwajcarii w Genewie rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie motoryzacyjnych tego roku, a z pewnością największe wydarzenie pierwszej połowy 2009 roku. Mowa tu oczywiście o Geneva International Motor Show (Salon Samochodowy w Genewie).

Data dodania: 2009-02-21

Wyświetleń: 2216

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z wiadomych względów tegoroczne targi motoryzacyjne będą wyjątkowe. W odróżnieniu od większości takich imprez w branży, w Genewie nie zobaczymy żadnych rewolucyjnych konstrukcji ani przerażająco drogich aut, lecz samochody, które będą miały szansę zaistnienia w dobie kryzysu.

Aż 85 pojazdów będzie miało swoje premiery europejskie oraz światowe w halach Palexpo. Nowością jest Zielony Pawilon, w którym to 10 producentów będzie prezentowało swoje ekologiczne dokonania. Ciekawe czy to zmiana została dokonana aby zebrać w jednym miejscu samochody przyjazne środowisku czy samochody, które w najmniejszym stopniu interesuja przeciętnego widza? Jeśli jednak ktoś zdecyduje się tam zajrzeć, będzie miał okazję obejrzeć takie pojazdy jak MCE-5 Development, Sportec, Comarth, Tesla Motors.

Tegoroczne targi motoryzacyjne będą otwarte dla odwiedzających od piątego do piętnastego marca, a przed otwarciem odbędą się tak zwane dni prasowe. Godziny otwarcie w dni powszednie to 10-20, zaś podczas weekendów samochody będzie można oglądać już od dziewiątej do dziewiętnastej.

Bilety na to wydarzenie są już dostępne na stronach salonu. Koszt dziennej wejściówki dla osoby dorosłej to 14 franków, dzieci od 6 do 16 lat oraz uczniowie będą musieli zapłacić 8 franków. Jeżeli ktoś zamierza się wybrać większą grupą można skorzystać z biletu dla grup. Jego koszt to 9 franków od osoby, a grupa musi liczyć więcej niż 20 osób.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena