Za oknem piękna, baśniowa zima, w domu miło i przytulnie. Mimo to czegoś nam brak. Jak stworzyć w domu nastrój radości z delikatnymi barwami natury dla lepszego samopoczucia? Recepta jest prosta – ustawmy w domu kompozycje ze świeżych kwiatów.

Data dodania: 2009-01-19

Wyświetleń: 3222

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zima nawet najpiękniejsza i najbardziej baśniowa ze koronkowymi wzorami szronu na szybach i białymi krajobrazami za oknem nie zastąpi nam wiosennej aury, pełnej zapachu barwnych kwiatów, za którą tak bardzo tęsknimy, gdy na zewnątrz coraz mniej słońca. Jak stworzyć we własnym domu nastrój radości i napełnić go delikatnymi barwami natury dla naszego lepszego samopoczucia? Recepta jest prosta – ustawmy w domu kompozycje ze świeżych kwiatów.

W tym roku zimowe trendy zainspirowane są baśniami i ludowymi podaniami. To właśnie z ich motywów floryści będą czerpać inspiracje. Dominujące kolory zarówno w wystroju wnętrz jak i w kompozycjach kwiatowych to odcienie różu, fioletu i pistacji. Najmodniejszymi kwiatami tej zimy będą storczyki Cymbidium. Ich wyjątkowe, oryginalne i przepiękne kształty oraz kolorystyka kojarzą się z baśniową atmosferą. Oprócz storczyków zainteresowaniem florystów będą cieszyły się pełne uroku goździki, delikatna, podobna do róży eustoma, egzotyczne anturium, zatrwian oraz gipsówka.

Czarodziejskie, baśniowe dodatki używane do kompozycji to kryształy, drobne kryształki, koronki, tiul i porcelana. Atmosferę zimowej tendencji Look & Wonder (Bajkowa Kraina) tworzą podobne do starych bibelotów przedmioty, nawiązujące do czarodziejskiej krainy i świata fantazji. Romantyczne, baśniowe motywy, pełne symboliki powinny pobudzać wyobraźnię florystów i być dla nich źródłem inspiracji.

Nietypowe w formie naczynia oraz romantyczna wzory sprawiają, że każdy odbiorca może się poczuć przyjemnie oderwanym od codziennej, szarej rzeczywistości.

Tak jak w poprzednich sezonach również w tym obowiązują 3 style: nowoczesny, nastrojowy i klasyczny.

Kompozycje w nowoczesnym stylu mają za zadanie pobudzić wyobraźnię. Są one zaaranżowane w naczyniach o oryginalnych kształtach jako przestrzenne formy, w których dominuje biel z delikatnym akcentem różu i pistacji.

Z kolei aranżacje w stylu nastrojowym powinny być zaskakujące, bajeczne i bardzo dekoracyjne.

Z kolei kompozycje i dekoracje w stylu klasycznym najlepiej można określić słowami: niespodzianka, niezwykłość, elegancja. Te kompozycje wydają się same być baśnią, którą każdy pragnie wysłuchać w zimowy wieczór.

STORCZYK CYMBIDIUM

Jest prawdziwą królową baśniowej Zimowej Krainy, która oczaruje nas swoją elegancją. Ten piękny kwiat roztacza wokół siebie magiczną aurę, która z pewnością uwiedzie wszystkich miłośników prostoty i piękna. Przepiękne, bajkowe Cymbidium to dominujący kwiat zimowej tendencji.

GOŹDZIK

Goździk w zimowym bukiecie jest delikatną mgiełką, podkreślającą urodę głównych kwiatów, jakimi są bez wątpienia królewskie storczyki. Dzięki swoim pastelowym płatkom goździki nadają kompozycjom niezwykle romantyczny charakter. Ich subtelne płatki tworzą pełen uroku kontrast z majestatycznym Cymbidium.

ANTURIUM

Anturium jest oryginalnym kwiatem z klasą, który swoim egzotycznym kształtem uszlachetni wygląd kompozycji. Doskonale pasuje do storczyka Cymbidium. Oba wytworne kwiaty tworzą niezwykły, elegancji duet. Anturium jest dostępne w różnych kolorach, ale tej zimy za najmodniejsze uważa się kwiaty w pastelowych odcieniach bieli, zieleni i różu.

GIPSÓWKA I ZATRWIAN

Gipsówka i zatrwian to drobne, pełne uroku kwiaty. Delikatne niczym płatki śniegu wyglądają jakby wręcz magicznie wyrastały z łodyg. Obydwa kwiaty dodają kompozycjom eleganckiego blasku z nutą romantyzmu i tajemniczości.

EUSTOMA

Niezwykle subtelne płatki eustomy, przypominają różę i z wielką gracją otulają pąk kwiatu. Możemy podziwiać urodę tego kwiatu w różnorodnej kolorystyce, począwszy od fioletu, przez róż, aż do bieli, ecru i pistacjowej zieleni. Eustoma doskonale pasuje do zimowej szaty kompozycji, czyniąc Bajkową Krainę jeszcze bardziej magiczną.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena