Bardzo modnym ostatnio światowym trendem, jest Ekologia. Aby zachować piękno przyrody dla naszych dzieci i wnuków, obowiązkiem nas wszystkich jest zadbanie o ekologię w otaczającym nas świecie. Dbać o naszą zieloną planetę można na różne sposoby. Jednym z pomysłów może być zorganizowanie Waszego ślubu w stylu Eco Chic.

Data dodania: 2009-03-10

Wyświetleń: 2730

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli jesteście nowoczesną Młodą Parą, otwartą na najnowsze, światowe trendy i czujecie się mocno związani z przyrodą - propozycja Eco Ślubu jest dla Was. Czym różni się Eco Chic od innych stylów?

Styl ekologiczny nie narzuca sztywno przyjętych norm – ważna jest oryginalna koncepcja ceremonii zaślubin, jak i przyjęcia weselnego.

Eco-chic promuje przede wszystkim zdrowy styl życia w zgodzie z naturą, którego motywem przewodnim jest ochrona środowiska. Pierwszorzędną zasadą jest użycie wszystkiego, co można przetworzyć w sposób nie zagrażający środowisku naturalnemu. W celu stworzenia ślubnej oraz weselnej oprawy w stylu eco-chic używana jest maksymalna ilość i różnorodność przedmiotów pochodzenia naturalnego, bądź z recyclingu począwszy od skromnej dekoracji w stylu świeczki wykonanej z soi lub naturalnego wosku aż po skomplikowane dekoracje sali weselnej, których główną konstrukcją może być np. bambus z aranżacją soczyście zielonych kłosów traw.

Świetnym pomysłem na oryginalne nakrycia stołów weselnych jest zastawa wykonana z jadalnych elementów. Przykładem mogą być miseczki wykonane z artystycznie przyciętych skorup arbuza czy dyni lub kubki z wydrążonych ogórków. Jako ekologiczne talerze mogą służyć ogromne i mięsiste liście tropikalne.

Nieodłącznym elementem wesela np. podczas raczenia się smakowitymi daniami, jest muzyka, która w tym wypadku powinna być akustyczna.
Jeżeli jednak żadna wena twórcza nie przychodzi Wam do głowy lub wolelibyście tradycyjną zastawę – można ją wynająć np. przez Internet.

Na przyjęciach weselnych w stylu eco-chic serwowane mogą być rozmaite, bardzo oryginalne drinki w różnorodnych formach jak np. pieczona gruszka nasączona czystą wódką, polana syropem z gruszek z dodatkiem białego wina.

OSOBOWOŚĆ PANNY MŁODEJ

zrelaksowana
lubiąca przyrodę
dbająca o środowisko naturalne
pełna pozytywnej energii
lubiąca zdrowy styl życia
interesująca się terapią naturalną

SCENERIA

Odległe zakątki, w których promowana jest ochrona środowiska, np. parki narodowe lub naturalne rezerwaty. Miejsce powinno być oświetlone np. świeczkami z soi (palą się bardziej ekologicznie i dłużej niż tradycyjny wosk), nadającymi niepowtarzalny, czarujący klimat.

SUKNIA

W stylu maksymalnie promującym ochronę środowiska krój sukni nie ma większego znaczenia. Najlepiej będzie oczywiście jeżeli suknia będzie odpowiednia do ceremonii organizowanej na świeżym powietrzu. Suknię można pożyczyć od mamy lub babci i zaaranżować ją wedle własnego gustu. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup nowej sukni – powinna być ona uszyta z naturalnego materiału, np. konopi z dodatkiem satyny. Jeżeli planujesz ponowne noszenie stroju po ślubie – wybierz prostą, elegancką, białą suknię, która może nadawać się np. na ekskluzywne bankiety lub wieczory koktajlowe.

Projektanci mody: Kate D'Arcy, Deborah Lindquist.

DODATKI

Motywy roślinne doskonale współgrają z motywem przewodnim stylu eco-chic, a mianowicie z inspiracją naturą. Delikatne haftowania, koronkowe wykończenia lub motywy kwiatowe doskonale urozmaicają prosty krój sukni.

TORT

Tort najczęściej wykonany jest w tradycyjnych kształtach – kołach lub kwadratach, ułożonych warstwowo.
Najchętniej polecanymi kolorami są kolory stonowane – biały, ecru, brązowy, zielony. Jako ciekawe zdobienia mogą służyć motywy roślinne i kwiatowe, a także unikalne dodatki np. bambusowe patyczki umiejscowione gdzieniegdzie na torcie lub pojedyncze listki.
Alternatywy do tortu: ciasteczka np. w formie kwiatów lub listków.

KWIATY

Bukiet: zamówienie powinno być złożone w lokalnej kwiaciarni, która ułoży bukiet ze świeżo ciętych kwiatów polnych. Kształt bukietu ma mniejsze znaczenie, zasadą jest jednak ułożenie wiązanki w ręku, bez sztucznych dodatków jak. Np. gąbka florystyczna, w której układana jest większość bukietów.

Dekoracje kwiatowe: kwiaty powinny być wyhodowane bez dodatków sztucznych. Im więcej naturalnych elementów tym lepiej. Intrygującą ideą jest wkomponowanie między kwiaty organicznych owoców, warzyw i jagód. Ciekawym pomysłem jest na dekoracje weselne są aranżacje w formie roślin doniczkowych, które gości weselni mogą zabrać do domu po uroczystości.

Dobrą i wzniosła ideą na wykorzystanie kwiatów po przyjęciu weselnym jest podarowanie kompozycji lokalnemu szpitalowi bądź domu opieki nad ludźmi w podeszłym wieku.
Najlepsze kwiaty: kwiaty polne lub kwiaty wyhodowane ekologicznie bez chemikaliów.
Najlepsze kolory: biały, zielony, ecru.

FRYZURA

Włosy spięte w kok lub rozpuszczone swobodnie. Nie należy używać lakieru do włosów, ani sztucznych preparatów.
Dodatki: spinka przedstawiająca motyw roślinny lub kwiatowy.

MAKIJAŻ

Wybierz makijaż wykonany za pomocą kosmetyków, w których w skład wchodzą jedynie naturalne lub organiczne składniki. Zwróć uwagę na informację mówiącą o zakazie testowania kosmetyku na zwierzętach.

ZAPROSZENIA

Papier, z którego jest wykonane zaproszenie, powinien pochodzić z recyclingu w celu maksymalnej ochrony środowiska. Zdobienia najlepiej jest wykonać np. przy użyciu nasion roślin, które można zasiać. Będzie to z pewnością fenomenalna pamiątka po upływie kilku miesięcy, gdy emocje związane ze ślubem już nieco opadną.
Najlepsze kolory: biały, zielony, ecru, czekoladowy.
Dodatki: grafika przedstawiająca elementy roślinne.

BIŻUTERIA

Jako swoją eco-chic biżuterię możesz wybrać nietypowe obrączki wykonane z drewna, z ręcznie wygrawerowanymi imionami Pary Młodej. Jeżeli jednak wolisz, aby obrączki i biżuteria wykonane były z tradycyjnych materiałów – wybierz złoto i platynę, które zostały poddane cyklowi recyclingu. Jeszcze inną alternatywą – najprostszą – jest pożyczenie biżuterii dla Panny Młodej np. od mamy lub babci, co będzie dodatkowo wzmacniać Twoje gorące uczucia dla najbliższych.
Jak Wam się podobało? Wyobraźcie sobie ciepły, słoneczny dzień, mnóstwo kojącej zieleni wokół, może szemrzący w tle strumyk lub mały wodospad. Stoły zastawione są potrawami ułożonymi np. na bambusowych talerzach lub bezpośrednio na dużych, zielonych liściach bananowca. Między potrawami ustawione są dekoracje z kwiatów w kolorach bieli i świeżej, pistacjowej zieleni. W tle rozbrzmiewa kojąca, akustyczna muzyka. Wokół palą się świece sojowe, tworząc niepowtarzalny, czarodziejski nastrój.
Ta chwila należy tylko i wyłącznie do Was i pozostanie na długo w Waszej pamięci a goście z pewnością będą wspominać tak niekonwencjonalny i piękny ślub.

Styl ślubny Eco Chic został opracowany na podstawie portalu www.brides.com
Licencja: Creative Commons
3 Ocena