Czy zastanawialiście się kiedyś jak wiele można powiedzieć o Waszej kondycji fizycznej i psychicznej tylko na podstawie koloru Waszego ubrania? Co mówią kolory, które nosicie o Was samych? I dlaczego czasami Wasze upodobania zaskakująco się zmieniają?

Data dodania: 2009-01-24

Wyświetleń: 5455

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dojrzali, świadomi siebie ludzie szukają kolorów, które pozostają w zgodzie z ich osobowością. Zwykle instynktownie wybierają kolor , który jest zgodny z ich naturą i potrzebami organizmu. Kolor, który zapewni im optymalny stan zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

Jednak mimo ukochania swoich ulubionych kolorów każdy człowiek czasami zmienia upodobania i zwraca się ku nowym kolorom. Tak gwałtowna zmiana w upodobaniach nie jest przypadkowa, związana jest z potrzebami fizycznymi i emocjonalnymi, które pojawiają się najczęściej w krytycznych momentach naszego życia.

Odkrycie na nowo zieleni lub bieli może oznaczać wzmożoną potrzebę zwiększenia przestrzeni życiowej ,odpoczynku i niezależności. Nagłe zainteresowanie ubraniami w barwach czerwieni, pomarańczy i ciepłej żółci jest zwykle sygnałem przemęczenia i przygnębienia. Oznacza tęsknotę za bezproblemowym podejmowaniem decyzji i za utraconą jasnością umysłu. Takie zmiany upodobań mogą stanowić ważne źródło informacji o nas samych i naszych głęboko ukrywanych uczuciach. Warto je bacznie obserwować, aby dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i zacząć żyć zdrowiej, dążąc do wewnętrznej harmonii.

Dlaczego kolory są tak isotne w naszym życiu? Ponieważ wszystko jest energią i każdy kolor ma inne wibracje, które wyczuwają niektóre, wrażliwe osoby. Ludzkie ciało również wibruje wszystkimi barwami tęczy, tworzącymi barwną aurę wokół sylwetki. Jej istnienie zostało potwierdzone naukowo, można ją sfotografować i zobaczyć za pomocą specjalnego aparatu rosyjskiego uczonego Kirliana. Aurę posiadają także rośliny, zwierzęta i minrały. Bioterapeuci zajmujący się swoimi pacjentami potrafią w czasie sesji na podstawie obserwacji ich aury określić przyczynę choroby doenergetyzować osłabione miejsca w organiźmie. Aura zdrowego człowieka powinna mieć przejrzyste, czyste kolory przenikające się nawzajem. Kiedy kolory zaczynają być szare, brudne albo przygaszone jest to oznaką fizycznych lub emocjonalnych niedomagań pacjenta. Oczywiście my sami nie widzimy raczej naszej aury (no chyba , że mamy rozwinięte postrzeganie pozazmysłowe), dlatego intuicyjny wybór kolorów, które aktualnie chcemy nosić jest bardzo istotną wskazówką co do kondycji naszego organizmu.

Zwykle ochota jaka nam przychodzi na noszenie ubrania z przewagą konkretnego koloru może oznaczać, że właśnie ten kolor w naszej aurze jest osłabiony, mamy jego niedobór a co za tym idzie możemy mieć problemy z narządami z którymi ta barwa jest związana. Poniżej podaję w skrócie z jakimi narządami i organami w naszym ciele związane są poszczególne barwy.

1. Barwa czerwona - kręgosłup, kości, zęby, paznokcie, obie nogi, jelito grube, krew, budowanie komórek

2. Barwa pomarańczowa - miednica, organy rozrodcze, nerki, pęcherz, limfa, soki trawienne, sperma

3. Barwa żółta - dolna część pleców, jama brzuszna, system trawienny, żołądek, wątroba, śledziona, woreczek żółciowy, wegetatywny system nerwowy

4. Barwa zielona lub różowa (w zależności od indywidualnych preferencji, nie wszyscy przecież lubią różowy) - górna część pleców, serce, klatka piersiowa, jama klatki piersiowej, dolny obszar płuc, system krążenia, skóra, ręce

5. Barwa błękitna - płuca, oskrzela, przełyk, głos, gardło, krtań, kark , szczęka

6. Barwa indygo - móźdźek, uszy, nos, zatoki, ozcy, częściowo system nerwowy, czoło, twarz

7. Barwa fioletowa - czaszka, mózg

Skąd w ogóle wiadomo, że kolory aury są ułożone w tej kolejności a nie odwrotnie i dlaczego akurat tak a nie inaczej trzeba im przyporządkować te a nie inne obszary ciała? Już starożytne hinduskie księgi podają opisy kolorów w ludzkiej aurze i radzą jak leczyć niedomagania (również poprzez nakładanie na ciało tkanin w odpowiednich kolorach). Obecnie fotografia kirlianowska potwierdza istnienie aury nie tylko u ludzi, ale też u zwierząt, roślin i minerałów. Jak wspomniałem można ją sfotografować. Zwykle kolory na fotografi przenikają się, ale ogólny zarys barw rzeczywiście układa się jak w tęczy od czerwieni na dole aż do fioletu (lub bieli czy złotego) nad głową (są to indywidualne różnice). Bioterapeuci mający dar widzenia aury potwierdzają ten schemat ułożenia barw energii wokół ludzkiego ciała.

Żródłem kazdego koloru otaczającego nasze ciała jest tzw "czakra" - "koło" w tłumaczeniu z sanskrytu. Czakry są w naszych ciałach źródłami energii którą wymieniamy z otoczeniem lub czerpiemy z kontaktu z naturą. Stare pzrysłowie mówi, ze Natura może obejść się bez człowieka ale człowiek bez Natury - nie. Dlatego tak ważne dla naszego zdrowia są spacery w plenerze, siadanie na korzeniach drzew (koniecznie zdrowych, nie spruchniałych) lub relaks w górach, nad morzem czy w pobliżu górskich wodospadów. Wszystkie te miejsca obdarują nas energią, jeśli tylko potrafimy się na nią otworzyć.

Każdy człowiek ma 7 głównych Czakr - okrągłych centrów energetycznych w swoim organiźmie. Są one zablokowane w chwilach stresu i otwierają się automatycznie jak kwiaty w chwilach radości lub naszego wzruszenia. Obracają się powoli wokół własnej osi, ale to może dostrzec już tylko wprawne oko bioterapeuty. To właśnie 7 głównych czakramów emituje wspomniane barwy. Z każdą z czakr związane są poszczególne części ciała i ich kondycja. I tak kiedy np. nagle poczujemy mocną potrzebę noszenia żółtej bluzki lub swetra może oznaczać to problem z naszym systemem trawiennym lub wątrobą. Organizm potrzebuje żółtego koloru, aby wyrównać niedobór energetyczny w tych miejscach. Leczenie kolorami poprzez nałożenie okładów z kolorowych tkanin lub naświetlanie barwnym światłem nazywa się Chromoterapią.

Jeśli natomiast brak nam zieleni lub różowego może to oznaczać z kolei przejściowy kłopot z sercem, klatką piersiową lub nawet z kondycją naszej skóry. Dlaczego w punkcie 4 wymieniłem aż dwa wspomniane kolory? Ponieważ czakra serca jest zróżnicowana indywidualnie u każdego pod względem barw. Jeżeli jesteś osobą czułą, wrażliwą,romantyczną - Twoja czakra serca ma prawdopodobnie kolor różowy lub jest otoczona pierścieniem zieleni na zewnątrz jak piękny różowy kwiat. Jeśli natomiast czujesz bardzo silny związek z Naturą - Twoja czakra jest prawdopodobnie całkiem zielona lub z niewielkim dodatkiem koloru różowego w środku.

W czakramy można oczywiście wierzyć lub nie - to już indywidualny wybór każdego człowieka. Bioterapeuci posługują się tą wiedzą od dawna. I zwykle osiągają dobre wyniki w leczeniu pacjentów. My na swój użytek zachowajmy wiedzę o kolorach, aby lepiej poznać samych siebie. Pomoże nam to żyć w pełniejszej harmonii. Każdy człowiek przecież stara się być szczęśliwszy, ale nikt za nas tego nie zrobi - jeśli chcemy być szczęśliwi i czuć się ze sobą lepiej musimy sami nad tym popracować.

Pozdrawiam serdecznie
Licencja: Creative Commons
3 Ocena