Nadeszła jesień, pora roku najmniej lubiana przez wszystkich ludzi z powodu swej szarości, zimna, ciągłego deszczu a co za tym idzie braku słońca, które dodaje pozytywnej energii. Pogoda taka nie sprzyja aktywnemu trybowi życia, wręcz przeciwnie, sprzyja spędzaniu go w domu, zwykle przed telewizorem czy komputerem.

Data dodania: 2009-01-07

Wyświetleń: 1542

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nadeszła jesień, pora roku najmniej lubiana przez wszystkich ludzi z powodu swej szarości, zimna, ciągłego deszczu a co za tym idzie braku słońca, które dodaje pozytywnej energii. Pogoda taka nie sprzyja aktywnemu trybowi życia, wręcz przeciwnie, sprzyja spędzaniu go w domu, zwykle przed telewizorem czy komputerem. To z kolei prowadzi do zwiększonej spożywalności przeróżnych środków „ułatwiających” nasze funkcjonowanie.
Tak zwane suplementy mogą być stosowane w przeróżnych sytuacjach i z wielu przyczyn. Na przykład Amerykański wokalista rockowy Meat Loaf zażywa je, by dodać sobie energii, a wręcz siły na to, by zaspokoić wymagania jakie stawiają przed nim jego fani. Wiele młodych ludzi sięga po ten rodzaj leków, by zwiększyć skuteczność swoich ćwiczeń, wysiłków fizycznych, bądź też myśląc, że samo łykanie różnych specyfików sprawi, że będą wyglądali atrakcyjniej, a ich ciało stanie się bardziej jędrne. Wiele kobiet korzysta z tych medykamentów, by poprawić stan swojej skóry, włosów, paznokci czy dłoni, które przecież są bardzo narażone na panujące aktualnie złe warunki atmosferyczne. Przykładów stosowania takich chemicznych wspomagaczy jest naprawdę wiele. Bardzo mało osób zastanawia się jednak nad skutkami jakie niosą za sobą takie zachowania. Coś co nazywa się lekiem kojarzy nam się z ingerencją tzw. „chemii” w nasz organizm. Nazwa „suplement” może jednak wprowadzić w bardzo poważny błąd i prowadzić nawet do przedawkowania tych środków.
Przy braniu jakichkolwiek środków, o których dowiedzieliśmy się z reklam czy od znajomych, powinniśmy być bardzo rozsądni i ostrożni. Najlepiej jest konsultować spożywanie ich, i ilość zażywania danych substancji z lekarzem lub farmaceutą. Tylko wtedy mogą one naprawdę na pomóc, a nie zaszkodzić i wywołać często fatalne skutki.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena