Film korporacyjny to potężne narzędzie marketingowe, które może znacząco wpłynąć na postrzeganie marki, zwiększyć zaangażowanie klientów i wzmocnić relacje z pracownikami. Jednak aby osiągnąć te cele, film musi być starannie zaplanowany i zrealizowany, uwzględniając kluczowe elementy. Oto, co powinien zawierać film korporacyjny, by przyniósł oczekiwane rezultaty.

Data dodania: 2023-11-28

Wyświetleń: 189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Efektywny film korporacyjny - kluczowe elementy skutecznej produkcji filmów korporacyjnych!

Cel filmu

Każdy film korporacyjny powinien mieć jasno zdefiniowany cel. Czy ma zwiększyć świadomość marki, pokazać zaangażowanie społeczne firmy czy może być narzędziem rekrutacyjnym? Określenie celu pomoże w doborze odpowiednich treści i stylu filmu. Od sprecyzowania celu danego video powinno się rozpocząć prace nad nim, bez względu na charakter i motyw filmu korporacyjnego!

Silny scenariusz każdego video

Podstawą udanego filmu korporacyjnego jest solidny scenariusz. Powinien być dobrze przemyślany, zrozumiały dla widza i prowadzić go przez historię firmy czy projektu. Narracja powinna być klarowna, z dobrze określonym wątkiem przewodnim. Scenariusz może przygotować wykonawca filmu, choć zaleca się, by znaczny na niego wpływ powinny mieć struktury firmy, organizacji, osoby decyzyjne spółki, bowiem ściśle będzie oddawać jej charakter, wartości, pokazywać styl komunikacji.

Wizerunek marki i kreatywność w filmie

Film korporacyjny to idealna okazja do przedstawienia unikalnego wizerunku marki. Elementy wizualne, jak logo, kolorystyka czy stylistyka, powinny być spójne z identyfikacją wizualną firmy. Jednocześnie, kreatywność w prezentacji treści może wyróżnić film spośród konkurencji.

Historie i ludzie ukazane na ekranie

Ludzie kochają opowieści, dlatego warto włączyć do filmu korporacyjnego historie związane z firmą. Opowieści o założycielach, pracownikach czy sukcesach projektów nadają filmowi emocjonalny wymiar, co sprzyja budowaniu więzi z widzem. Warto pokazywać ścieżki rozwoju, punkty na mapie historii, zdarzenia i elementy, które są doświadczeniem pracowników jak i firmy.

Jakość produkcji filmowej

Kluczowym elementem filmu korporacyjnego jest profesjonalna jakość produkcji. Od dobrej jakości obrazu i dźwięku po staranne montowanie materiału – każdy detal ma znaczenie. Warto zainwestować w doświadczone studio produkcyjne, które zagwarantuje wysoką jakość filmu.  Mowa tutaj nie tylko o jakości video mierzonej choćby w 4K czy ujęciach z drona, ale także technika montażu, które nie będą ograniczały się jedynie do timelapse’u.

Call-to-Action w video - czemu nie!

Film korporacyjny powinien zawierać klarowne wezwanie do działania (call-to-action). To może być odwiedzenie strony internetowej, zapisanie się do newslettera, rejestrację w sklepie internetowym, złożenie aplikacji na wybrane rekrutowane stanowisko czy podjęcie konkretnego innego kroku. Dzięki temu film stanie się skutecznym narzędziem konwersji i co ważne – może być mierzalnym nośnikiem komunikacji czy reklamy!

Optymalna długość filmu korporacyjnego

Uwzględniając krótką uwagę widza w erze natłoku informacji, film korporacyjny powinien mieć optymalną długość. Zazwyczaj oscyluje ona w granicach 2-5 minut. Krótsze filmy są bardziej skuteczne w utrzymaniu uwagi i przekazaniu istotnych informacji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena