W dzisiejszym świecie o kursie kryptowaluty może zdecydować taka rzecz, jak choćby tweet Elona Muska. Oczywiście, nie wszystkie wpisy przedsiębiorcy o bitcoinie (czy dogecoinie) miały przełomowe znaczenie, ale gdy w grę wchodziły np. system płatności w Tesli czy prywatne inwestycje Muska, wówczas rzeczywiście miało to przełożenie na wartość kryptowaluty.

Data dodania: 2023-03-15

Wyświetleń: 320

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy wiadomości ze świata krypto przekładają się na ich sytuację?

Wiadomości z rynku kryptowalut mają ogromne znaczenie, zwłaszcza dla tych inwestorów, którzy szybko obracają swoimi środkami i korzystają z każdej okazji, by kupić taniej, a sprzedać drożej. Dla inwestorów trzymających w portfelu kryptowaluty z myślą o dłuższej perspektywie większość newsów nie będzie miała znaczenia na tyle dużego, by pozbyć się aktywów, ale to nie znaczy, że nie trzymają oni ręki na pulsie.

Kurs krypto a najnowsze wiadomości o kryptowalutach

Inwestorzy krypto, którzy próbują realizować zyski poprzez inwestycje w krótkich terminach, muszą być niestety przygotowani nawet na tak nieprzewidywalne scenariusze. Dodatkowo, powinni umieć przeanalizować sobie, czy taki news będzie wpływał na cenę krypto przez chwilę, budząc krótkotrwały entuzjazm lub strach inwestorów, by niedługo potem wrócić do podobnych wartości, czy może raczej sprawi, że kurs obierze konkretny kierunek na dłużej.

Gdzie sprawdzać wiadomości o kryptowalutach?

Dla każdego inwestora doskonałym źródłem wiedzy będą serwisy skupione na kryptowalutach, w których wiadomości z rynku kryptowalut będą podane nie tylko jako ciekawostki i suche fakty, ale mogą być rozszerzone też o komentarze ekspertów, wskazujące, jak rynek może takie wieści interpretować.

Im ważniejszy news, tym większe i trwalsze może mieć przełożenie na sytuację na kursie krypto. Dla początkującego inwestora wybór tych najważniejszych wiadomości o kryptowalutach może być bardzo trudny, ciężko jest domyślić się, co podziała na innych inwestorów, a co będzie im obojętne. Dlatego na początku przydają się bardzo newsy z komentarzem. Nadal natomiast nawet najlepsi eksperci nie mają mocy przewidywania przyszłości, stąd nawet najgłębszych analiz nie można traktować jak prognozy czy rekomendacji.

Strategia inwestycyjna, czyli jak nie dać się zwariować z powodu wiadomości z rynku kryptowalut

Inwestycje w kryptowaluty to zawsze podwyższone ryzyko i możliwość zarówno zysku, jak i potężnej straty. Dlatego przed zakupem pierwszych krypto należy ustalić dla siebie samego swoją strategię inwestycyjną, odpowiedzieć sobie na pytania: jaki jest mój cel inwestycyjny, ile środków mogę maksymalnie stracić, jaki jest mój horyzont inwestycyjny itd. Ważnym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć, jest też: ile chcę zarobić? Jeśli nie znam odpowiedzi na to pytanie, nie zrealizuję zysków wtedy, kiedy będzie na to dobra chwila.

Strategia inwestycyjna pozwala na dużo lepsze interpretowanie wiadomości ze świata kryptowalut. Jeśli wiem, ile mogę stracić, to sama wizja tego, że wartość kryptowaluty się zmniejszy, nie będzie aż taka straszna i łatwiej będzie podjąć decyzję o przeczekaniu gorszego momentu. Jeśli wiem, ile chcę zarobić, dużo łatwiej podjąć w dobrym momencie decyzję o tym, że to już czas realizować zyski. Strategia staje się konkretnym punktem odniesienia i dużo łatwiej dokonywać transakcji, które przybliżają inwestora do jego celu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena