Ludzie używają Bitcoina jako wirtualnego aktywa i środka wymiany z poziomu peer-to-peer, a żadna bariera, w tym rząd centralny, nie jest zaangażowany. Pomimo znanej zmienności Bitcoina, inwestycja ta stała się coraz bardziej popularna wśród dzisiejszych inwestorów i handlowców mających na celu czerpanie z niej dużych zysków. Z drugiej strony, blockchain staje się już popularny i zaczyna rzucać wyzwanie praktykom w konkretnych branżach.

Data dodania: 2023-02-22

Wyświetleń: 75

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Branże, które może przekształcić Bitcoin i leżąca u jego podstaw technologia

Blockchain jest technologią leżącą u podstaw tego wirtualnego aktywa i jest publiczną księgą, która rejestruje każdą transakcję Bitcoin publicznie i przejrzyście. Kliknij tutaj, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat kryptowalut, handlu i inwestycji. Kliknij tutaj, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat kryptowalut, handlu i inwestycji.

W związku z tym wiele branż uważa Bitcoin i jego technologię bazową za lepszą niż obecne środki do wypełniania istotnych elementów pracy. Oto kilka branż, które ta waluta cyfrowa i jej technologia bazowa może przekształcić.

Księgowość

Księgowi również podążają za przyjęciem tego wirtualnego dobra. Ci księgowi pracują z różnymi dokumentami, w tym dokumentami podatkowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Dokumenty te zawierają wiele ważnych informacji o firmie. Dlatego przyjęcie technologii blockchain pomogłoby w śledzeniu tych istotnych informacji. Tradycyjne sposoby przechowywania informacji wymagają wielu wypełnień, co może być męczące przy uzyskiwaniu dostępu do niektórych dokumentów. 

Co więcej, blockchain umożliwia śledzenie danych, co również jest istotne. Dzieje się tak dlatego, że pomaga zautomatyzować niektóre usługi księgowe, a ostatecznie zapobiega oszustwom i błędom ludzkim. Niemniej jednak przedsiębiorstwa i branże powinny szybko zaadoptować technologię blockchain i skorzystać z łatwości prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Opieka zdrowotna

W obecnym świecie istnieje wiele problemów, które rozwijają się wokół przechowywania danych zdrowotnych ludzi. Nikt nie ma ograniczonego dostępu do tych prywatnych danych, ponieważ znajdują się one w plikach w placówce zdrowia. Tak więc, gdy ktoś żąda dostępu do dokumentacji zdrowotnej danej osoby, może to zająć trochę czasu. W ten sposób powstają możliwości kradzieży danych i naruszenia przepisów.

 

Wręcz przeciwnie, przyjęcie Bitcoina pomaga uniknąć potrzeby centralnego organu, który umożliwia szybki dostęp do danych. Technologia blockchain publicznie przechowuje informacje, ponieważ każdy blok jest połączony z innym blokiem i rozproszony w węzłach blockchain. W związku z tym nikt nie może ingerować w ważne zapisy dotyczące zdrowia pacjenta, ponieważ technologia blockchain zapobiega zmianie informacji w nim zawartych. 

Również problem podrobionych leków może być rozwiązany przez blockchain, ponieważ może zidentyfikować podrobione leki od prawdziwych. Co więcej, Bitcoin rozwiązuje zagadkę podrobionych leków poprzez zastosowanie protokołów zarządzania łańcuchem dostaw, gdzie zarząd szpitala może śledzić dostawców leków.

Rząd

Głosowaniu w większości krajów towarzyszą kolejki, aby oddać swój głos trzeba swoje odstać, niektórzy głosują przez e-maile. Co więcej, lokalne władze liczą głosy i można śmiało powiedzieć, że tradycyjny system głosowania nie jest niezawodny i wiarygodny. Istnieją problemy związane z oszustwami i ingerencją w głosowanie, dzięki którym niektórzy kandydaci twierdzą, że ktoś ingerował w głosy na nich oddane. Jednak dzięki przyjęciu technologii blockchain, wyborcy mogą głosować online i anonimowo.

Technologia bazowa Bitcoin może pomóc w regulacji urzędników i pomóc im w dokładnym liczeniu głosów, wiedząc, że każdy identyfikator równa się jednemu głosowi. W końcu, kwestie oszustw będą minimalne, ponieważ nie można zmienić żadnych informacji w technologii blockchain. Po dodaniu danych wyborcy do księgi, nikt nie może ich usunąć lub zmienić, ponieważ są one trwałe. Ogólnie rzecz biorąc, blockchain może stworzyć przejrzystość i bezpieczeństwo w funkcjonowaniu różnych organów rządowych.

Podsumowanie

Większość osób handluje Bitcoinem na giełdach kryptowalutowych. Jednak to wirtualne aktywo i leżąca u jego podstaw technologia należą do najbardziej udanych innowacji tego stulecia. Blockchain zmieni służbę zdrowia i bankowość oraz branżę nieruchomości i transportu. Żaden centralny organ nie reguluje Bitcoina. Stąd prawdopodobnie wpłynie on pozytywnie na powyższe sektory.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena