Zależy Ci na bezpośrednim kontakcie z klientami, a może potrzebujesz nieco więcej przestrzeni? W takim razie potrzebne Ci jest biuro do wynajęcia, bo to właśnie w takim miejscu możesz nareszcie zacząć przyjmować kontrahentów. Ważne jest tylko to, żebyś wybrał odpowiednią lokalizację, ciekawy wygląd i zastosował się do kilku najważniejszych zasad wyboru biura.

Data dodania: 2022-06-02

Wyświetleń: 342

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybór biura do wynajęcia: poznaj praktyczne sposoby

5 zasad wyboru biura zanim je wynajmiesz

Odpowiednia lokalizacja

To właśnie lokalizacja stanowi jeden z najważniejszych elementów, jaki musisz wziąć pod uwagę, gdy interesuje Cię biuro do wynajęcia. Najlepiej, jeśli postawisz na miejsce w dobrej okolicy, wybierzesz np. biurowiec q22, który cieszy się pozytywną opinią. Nie musisz od razu wybierać centrum miasta – tym bardziej że to właśnie tam lokale są najdroższe. Jednocześnie zadbaj o to, żeby klienci mogli szybko dojechać do Twojego biura, dlatego odpadają również lokale za miastem.

Jeśli działasz lokalnie i jesteś nastawiony na działalność w określonym mieście lub dzielnicy, to koniecznie musisz mieć biuro w takiej lokalizacji – inaczej możesz mieć trudności ze znalezieniem klientów.

Miejsce parkingowe

Bardzo praktyczna kwestia, czyli miejsce parkingowe, to kolejny ważny aspekt, o jakim powinieneś pamiętać. Dzięki temu ułatwisz sobie, pracownikom i klientom dotarcie do biura. To nie muszą być miejsca parkingowe zarezerwowane dla Twojej firmy. Sporym ułatwieniem będzie też sąsiedztwo płatnych miejsc postojowych, centrum handlowego lub supermarketu. 

Stylowy wygląd

Koniecznie zwróć uwagę na to, jak prezentuje się biuro, które chcesz wynająć. W końcu ma to ogromny wpływ na to, jak klienci bądź kontrahenci będą się czuli, gdy już Cię odwiedzą. Przede wszystkim postaw na nowoczesny lub klasyczny styl, bo to właśnie takie pomieszczenia wzbudzają najwięcej zaufania. Warto dodać też kilka akcentów związanych z identyfikacją wizualną firmy, a wtedy stworzysz jasny i spójny przekaz. Poza tym skutecznie zaistniejesz w świadomości odbiorców.

Cena dopasowana do budżetu

Lokalizacja i wygląd biura to nie mogą być jedyne aspekty, które weźmiesz pod uwagę podczas wybierania lokalu do wynajęcia. Koniecznie oszacuj też budżet, jakim dysponujesz i ile środków chcesz miesięcznie przeznaczać na dzierżawę. Dzięki temu stworzysz wyraźne widełki, jakie musisz wziąć pod uwagę podczas poszukiwać idealnego miejsca.

Pamiętaj, że kwestia finansów jest bardzo ważna, bo to właśnie ona decyduje o dopasowaniu się do firmowego budżetu. Jeśli tylko podejdziesz do tego racjonalnie, to z pewnością znajdziesz opcję, która jest najbardziej dopasowana.

Łatwe przedłużenie umowy

Zawsze zwracaj uwagę na warunki umowy, jaką chcesz podpisać. Dlatego już wcześniej ustal z właścicielem lokalu nie tylko na to, jak długo możesz wynająć biuro, ale również, czy jest możliwość przedłużenia. To bardzo ważne, jeśli na samym początku zależy Ci na wypróbowaniu nowej lokalizacji i po prostu chcesz zacząć od nieco krótszej umowy. Dzięki temu zyskasz pewność, że jeśli spodoba Ci się to miejsce, to będziesz mógł jeszcze dłużej z niego korzystać.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena