Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą staje przed trudnym wyborem: czy zatrudnić księgową na etat, czy korzystać z usług biur księgowych. I jedno, i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Dlatego przed podjęciem decyzji warto jest dobrze przemyśleć tą kwestię.

Data dodania: 2021-02-24

Wyświetleń: 434

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto zalety korzystania z usług biur księgowych:

  • Księgowa może w każdej chwili pójść na zwolnienie, urlop macierzyński, przez co będziesz mieć dodatkowy kłopot na swojej głowie, ponieważ nie będzie miał kto zajmować się Twoimi finansami. Biuro księgowe czegoś takiego nie zrobi, gdyż nawet jeśli jedna z Pań pracujących tam się rozchoruje, to jej obowiązki przejmie inna księgowa. Ty na tym nic nie tracisz, a Twoje finanse są bezpieczne.
  • Biuro księgowe najczęściej zatrudnia wyspecjalizowanych fachowców – księgowych doświadczonych w różnych branżach, niekiedy nawet prawników. Są oni zdolni rozwiązać nawet najbardziej złożony problem ekonomiczny. Twoja firma zatem dostaje gwarancje, że usługa będzie wykonana profesjonalnie, niezależnie od tego, jaki poziom trudności będzie reprezentowała.
  • Przepisy zmieniają się na bieżąco. Priorytetem biur rachunkowych jest śledzenie zmian w prawie, by nie przegrać z konkurencją, dlatego zawsze znajdzie się osoba oddelegowana do tego obowiązku, natomiast w przypadku zatrudnienia księgowej, która niekoniecznie będzie miała czas na dokształcanie się w tym zakresie, może się zdarzyć, że któreś z Twoich dokumentów (np. zeznanie podatkowe) wykonane będzie według nie najnowszych przepisów.
  • Biuro Rachunkowe ma większe doświadczenie w załatwianiu spraw z Urzędem Skarbowym. W przypadku jakiś niejasności, księgowej byłoby trudniej udowodnić swoje racje bądź znaleźć konsensus z urzędem, niż placówce księgowej. Dobre biuro ma na swoim koncie zapewne nie jedną wizytę w takim miejscu. Zatem wiedzą oni, jak powinno się takie sprawy załatwiać.
  • Dokumentacja księgowa przechowywana jest w biurze, zatem możemy być pewni, że w przypadku kontroli, nikt nie zjawi się w naszej firmie, tylko w placówce księgowej. Najczęściej w takich miejscach dokumenty są układane i segregowane rzetelnie, aby uniknąć sytuacji, że któregoś z zaświadczenia, czy pokwitowania brakuje.
  • Biuro pracuje na swoją markę, zatem mamy większą gwarancję, że swoją pracę będzie wykonywało dokładnie, aniżeli księgowa, która może tak naprawdę zwolnić się w każdej chwili bez żadnych konsekwencji.

 

Jak widać,  korzystanie z usług biur księgowych posiada naprawdę szereg zalet. Zatem warto zastanowić się, czy nie skorzystać z ich usług. Korzystniej jednak zawrzeć umowę z tym sprawdzonym lub poleconym, niż z dopiero powstałym, które nie nabyło jeszcze zalet wynikających z doświadczenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena