Wiele firm korzysta z usług biur rachunkowych, wierząc w ich nieomylność. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna.  Już za chwilę dowiesz się, z jakimi problemami borykają się biura rachunkowe i dlaczego zaniżenie ceny za usługi nie jest dobrym pomysłem.

Data dodania: 2013-12-02

Wyświetleń: 1343

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ważniejsza jest ilość, a nie jakość:

Jest wiele biur rachunkowych na rynku, które nie posiadają uprawnień do wykonywania usług rachunkowych, a są również takie, które mają uprawnienia, ale nie są dostatecznie do tego przygotowane. Ceny usług takich firm najczęściej wtedy są zaniżone, co sprawia, że nie mają oni funduszy na to, by na bieżąco się szkolić. Są również takie biura, dla których zdecydowanie ważniejsza jest ilość zleceń niż ich jakość. Przez co dokumentacja firmy prowadzona jest niedokładnie, gdyż firmy nie mają już czasu na to, by sprawdzić ponownie, jak zostały np. zaksięgowane dokumenty, co może być znów konsekwencją źle wyliczonego podatku VAT.

 

Szkolenie pracowników:

Następnym błędem biur rachunkowych, które nierzetelnie prowadzą dokumentacje firm, jest to, że ich małe przychody nie starczają na rozwijanie wiedzy zatrudnionych pracowników. Mieszkamy w kraju, gdzie na bieżąco zmieniają się ustawy, przepisy podatkowe, przez co nieszkolony pracownik nie potrafi poprawnie wykonywać usługi. Formy szkolenia podwładnych są różne. Można wykupić prenumeratę specjalistycznego pisma, które podaje w swym artykułach aktualności z dziedziny księgowości. Innym sposobem są seminaria, na które biura rachunkowe często wysyłają swoich pracowników. Rachunkowość to machina, w której każde poprzednie wydarzenie pociąga za sobą kolejne i aby zlikwidować problem, trzeba dotrzeć do źródła.

 

Niedotrzymywanie terminów:

Kolejnym problemem biur rachunkowych jest niedotrzymywanie terminów. Powodem najczęściej jest to, że mają one za dużo zleceń, przez co nie wyrabiają się z wypełnianiem i rozliczaniem dokumentów. Są też inne, jak niedostarczenie przez firmy na czas faktur i innych zestawień. Wtedy biuro rachunkowe nie ma możliwości zdążenia z wysłaniem dokumentów do odpowiedniej instytucji. Jest również czasami tak, że to poczta nie dostarczy teczki na czas i wtedy biuro się nie wyrabia się ze zleceniem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena