Przyszłość branży kurierskiej, jeszcze nie tak dawno, stała pod znakiem zapytania. Czy przetrwają? Co nowego będą oferować, by przekonać do siebie klientów? Postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Data dodania: 2013-12-04

Wyświetleń: 1062

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najtańsze przesyłki kurierskie

Firmy kurierskie chcą przyciągnąć jak najwięcej klientów. Usługi, które świadczą, muszą być najlepsze i najszybsze. Tylko to utrzyma taką firmę „na fali”. Proponując tanie usługi kurierskie oraz szybkość pracy, wiedzą, że to przekona niejednego klienta, by skorzystać z usług właśnie tej, a nie innej firmy. Firmy kurierskie aż się biją o każdego człowieka. Jeden człowiek = jeden potencjalny klient. Ceny wysyłek przesyłek do Polski czy za granicę, nie różnią się bardzo. A jeżeli już tak jest, to są to małe różnice. Mimo to, wszyscy chcą, by było jak najtaniej. Dlatego firmy obniżają swoje ceny. Dla nas – klientów.

 

Nowoczesność

Coraz więcej rzeczy możemy zrobić przez Internet. Firmy kurierskie nie pozostają w tyle. Idą wraz z duchem czasu. Unowocześniają systemy, modernizują swoje placówki, a nawet kupują lepszy sprzęt. Wszystko to po to, by pozostać w grze. Częstym zjawiskiem jest monitorowanie przesyłki online, płatność przez Internet i zamawianie jej w ten sam sposób. Oczywiście, nie musimy korzystać z tanich usług kurierskich. Jeszcze tańsze są usługi kurierskie brokerów. Pośredników między firmą a klientem. Zapewniając jakiejś firmie przewozowej dużą ilość zamówień, pozwala na obniżenie cen. Taka relacja zachodzi pomiędzy brokerem a firmą kurierską. Dla ludzi to tylko pozytyw. Jest taniej, a jakość usług pozostaje tak samo dobra.

 

Łączenie ze światem

Wzrasta znaczenie usług dodatkowych. Nikogo nie zadowala już wysłanie przesyłki na terenie Polski. Firm oferujących tę usługę jest mnóstwo. Co innego, jeżeli firma oferuje wysyłanie tanich paczek do Polski i z Polski. To jest interesująca sprawa dla większości z nas. W erze globalizacji niejeden Polak ma znajomych czy rodzinę za granicą. Tanie przesyłki do Polski i z niej, to idealny pomysł dla takich ludzi. Nie muszą się martwić o czas dostawy (firmy są szybkie) ani o jakość (jest na najwyższym poziomie), ani o pieniądze (oferują najtańsze przesyłki kurierskie). Tego nam trzeba, byśmy byli szczęśliwi. Niczego więcej

Licencja: Creative Commons