Jeśli chcemy, by nasz samochód był naprawdę bezpieczny na terenie naszej posesji, to należałoby się zastanowić nad zainwestowaniem w bramę albo wjazdową, albo jeśli posiadamy garaż, to garażową.

Data dodania: 2014-01-12

Wyświetleń: 1285

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bramy dzielą się na różne typy, są np.: rolowane, segmentowe, szybkobieżne, przeładunkowe. Czym się różnią?

 Brama rolowana:

Brama rolowana przeznaczona jest do garażu. To idealne rozwiązanie do miejsc, gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni na montaż. Produkowane są w dowolnym wymiarze, nie wymagają miejsca przed garażem do otwierania i zamykania. Zbudowane są z profili aluminiowych wypełnionych pianką, co zapewnia izolację termiczną.

 Brama segmentowa:

To kompleksowe wykorzystanie przestrzeni, nie zajmuje miejsca w garażu i nie zabiera miejsca na zewnątrz, dzięki czemu swobodnie możemy manewrować samochodem. Te bramy także mają swój podział ze względu na tłoczenia, są: poziome, pionowe, szerokie, wąskie, nietypowe. Posiadają pełną gamę kolorystyczną, a także wzorów.

 Bramy skrzydłowe:

Są to bramy zewnętrzne, które posiadają obecnie wiele funkcji, np.: automatyczne wykrywanie przeszkody, fotokomórkę - dzięki czemu brama zatrzymuje się przed końcem oraz przed przeszkodą, możliwość sterowania pilotem, a nawet telefonem komórkowym. Jest to dobra opcja dla osób posiadających dużą powierzchnię, ponieważ ta brama potrzebuje miejsca na otworzenie się i zamknięcie.

 Bramy przesuwane:

Bramy te odpowiednie są dla osób, które nie mają tak dużej posesji. Posiadają automatyczne zatrzymywanie się po napotkaniu przeszkody, sterowanie automatyczne, zabezpieczenie alarmowe. Brama sama się zamyka, nie jest potrzebny dodatkowy zamek. Jest możliwość zrobienia na zamówienie, o dowolnej wysokości i szerokości, wzór bramy także jest przedstawiany klientowi do wyboru.

 

Bramy, jakie możemy zamontować na naszej posesji, są różne. O wiele bardziej skomplikowane są bramy przemysłowe, ale o tym może innym razem…

Licencja: Creative Commons
0 Ocena