Automatyka bram, rolety – to wszystko może być sterowane przez Ciebie z jakiegokolwiek miejsca na świecie. Jest to możliwe za pomocą systemu sterowania GSM.

Data dodania: 2013-12-02

Wyświetleń: 662

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czemu?

Coraz więcej osób decyduje się na innowacyjne rozwiązania w swoim domu. Dom inteligentny to przyszłość. Nic więc dziwnego, że zainteresowano się systemem sterowania GSM. Jest to idealny sposób, żeby zadziałała automatyka bram czy osłony wewnętrzne domu. Taki system to wygoda i komfort. Nie trzeba nawet dużo zarabiać, by wyposażyć się w takie cudo.

Na czym to polega?

System sterowania GSM polega na tym, że z każdego miejsca możemy zarządzać swoim domem. Możemy także sprawdzić, w jakim jest stanie i co się z nim aktualnie dzieje. To taki system bezpieczeństwa. Kontroluje, sprawdza i pomaga rozwiązać problemy. Wysyłając SMS do systemu, dostajemy zwrotną wiadomość o stanie naszej automatyki bram, rolet, ogrodzeń czy ogrzewania. Możemy w ten sposób zamknąć bramę garażową lub wjazdową oraz zasłonić okna. Wszystko zależy od systemu.

Dla kogo?

Dla wszystkich. Szczególnie dla tych, których nie ma często w domu, są zapracowani lub po prostu lubią wygodę. System ten jest coraz bardziej popularny. Najbardziej przypadł do gustu posiadaczom domów, gdzie rolet i żaluzji jest cała masa. Mimo to, ci którzy posiadają mieszkanie, też mogą pozwolić sobie na system sterowania. Jedyna różnica to taka, że do obsługi będzie miał mniej elementów.

Inne cechy

Możemy wybrać opcję automatycznego powiadamiania o stanie naszego domu. Co jakiś czas, w równych odstępach, przychodzi SMS powiadamiający o stanie automatyki bram, rolet i ogrzewania. Ta opcja jest bardzo przydatna, jeżeli ktoś wyjeżdża i boi zostawić dom bez opieki. Dzięki temu będzie miał wszystko pod kontrolą. Ponadto system wyśle nam wiadomość, jeżeli brama zostanie naruszona, otwarta siłą lub zostawiona niezgodnie z naszymi zaleceniami. Podobne SMS-y przyjdą odnośnie innych elementów. Każdy musi przyznać, że dzięki temu systemowi bezpieczeństwo naszego domu wzrasta.

Licencja: Creative Commons