Zgodnie z ustawą o informowaniu o cenach towarów i usług, przedsiębiorca ma obowiązek umieszczenia cen przy produktach w miejscu sprzedaży. Co więcej, cena musi być przedstawiona w sposób widoczny i jednoznaczny. W jaki sposób oznaczyć cenę prawidłowo? Odpowiedzią jest cenówka sklepowa.

Data dodania: 2021-02-17

Wyświetleń: 720

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

cenówka sklepowa

Warto zadbać o prawidłowe oznaczenie cen. Jeśli cena na metce będzie się różnić od tej przy kasie, Klient ma prawo do kupna przedmiotu w korzystniejszej cenie. W przypadku częstych nieprawidłowości właściciel sklepu musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi.

Cenówki samoprzylepne do mniejszych sklepów

Cenówki sklepowe samoprzylepne sprawdzają się do oznaczania cen na rozmaitym towarze. Na przykład na odzieży, bieliźnie, drobnych produktach AGD. Przydadzą się zwłaszcza do oznaczania ostatnich i promocyjnych sztuk. Cenówka sklepowa fluorescencyjna widoczna będzie nawet przy słabym świetle.

Przydatnym urządzeniem do szybkiego oznaczania cen są metkownice. Możemy ustawiać na nich dowolny wydruk z ceną czy datą. Znaki drukują się na metkach dzięki wałkom (rolkom) tuszującym. Dzięki metkownicy nie musimy za każdym razem ręcznie wypisywać cen. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc do sklepu z większym asortymentem. Do mniejszych sklepów wystarczą nam cenówki do sklepu spożywczego.metkownica ABM

Zamiast samoprzylepnych – cenówki kredowe i szpilki

W przypadku biżuterii umieszczanie cenówki samoprzylepnej mija się z celem. Biżuteria jest zbyt mała, żeby można było coś na niej nakleić, a pozostałości kleju nie wyglądają estetyczne. Na szczęście mamy cenówki na biżuterię z otworem, przez który przewiesimy nitkę. Wystarczy przewlec sznureczek i gotowe.

cenówka na biżuterię ABM

Przy produktach często zmieniających cenę, na przykład warzywach i owocach, lepiej wybrać cenówkę kredową. Wystarczy przetrzeć powierzchnię, aby zmazać cenę i umieścić nową. Takie cenówki możemy umieścić na plastikowym uchwycie przyczepionym na przykład do plastikowej skrzynki. Lub na drucianej podstawce, którą położymy na półce.

W przypadku żywności sprzedawanej na wagę oznaczanie cen może być bardziej skomplikowane. Lepsze od cenówek samoprzylepnych będą tutaj szpilki cenowe ze stalowego drutu. Do szpilek przyczepimy specjalne etykiety cenowe. Samą szpilkę wbijemy w produkty takie jak ser, wędliny czy pieczywo.

szpilka cenowa ABM

Wybór cenówek do sklepu jest spory. Każdy produkt jest inny, dlatego warto wybrać cenówkę przystosowaną do oznaczania cen dla danego asortymentu. Cenówki samoprzylepne sprawdzą się w mniejszych supermarketach, natomiast do większych sklepów lepsze będą etykiety z metkownic lub etykiety umieszczane za listwą z pleksi.

 

 

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena