Zastanawiałeś się ile włosów na głowie ma przeciętny człowiek? Jest to nawet 100 – 200 tysięcy sztuk. Trzeba przyznać, że naprawdę duża liczba. Niestety wraz z wiekiem włosy tracą swoją gęstość i pomimo stu tysięcy włosów na głowie widoczna jest łysina. Czy można temu przeciwdziałać? Okazuje się, że tak. Kilka wskazówek przedstawiamy poniżej.

Data dodania: 2020-10-20

Wyświetleń: 650

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zatrzymać wypadanie włosów

Higiena i odpowiednie ukrwienie skóry głowy

Intensywne wypadanie włosów, to problem który głownie dotyczy mężczyzn i jest wywołany na skutek wpływu męskich hormonów androgenów. Jak można przeciwdziałać łysieniu? Podstawą jest zadbanie o higienę głowy. Należy dopilnować codziennego mycia włosów czystą wodą. Oczywiście wskazany jest szampon, wyprodukowany na bazie naturalnych składników (bez parabenów, SLS, silikonów oraz innego typu chemikaliów).  Poza higieną warto zadbać o odpowiednie ukrwienie skóry na głowie. Niektórzy do tego celu wykorzystują „derma rollery”, czyli specjalne wałki z mikroigłami. 

Witaminy czy przeszczep włosów

Na rynku jest wiele witamin i suplementów, które mogą być pomocne podczas kuracji na porost włosów. Mowa między innymi o ekstrakcie z palmy sabałowej. Ponadto, czasami stosowany jest Finasteryd. Jest to składnik, który blokuje określone hormony, dlatego jego przyjęcie trzeba dokładnie przekonsultować z lekarzem. 

Poza tym pomocne w dbaniu o zdrową kondycje włosa są takie suplementy witaminowe jak L-cysteina, cynk, kwas proteinowy, żelazo, witamina B12, B6, magnez, chrząstka morska, biotyna oraz wiele więcej. 

Jeśli witaminy i inne konwencjonalne metody nie pomagają to zawsze zostaje jeszcze skuteczny przeszczep włosów. Do wyboru jest przeszczep za pomocą metody FUT oraz FUE. Obie metody uchodzą za skuteczne. Jednak jakąkolwiek decyzje o przeszczepie trzeba najpierw dokładnie przekonsultować z lekarzem. 

Podsumowując, jeśli masz problemy z łysieniem to nie ma co się nadmiernie martwić, gdyż problem ten dotyczy nawet 40% mężczyzn w wieku od 18 do 50 roku życia. Kluczowe jest odpowiednio szybkie przejście do działania tak żeby zapobiegać rozwojowi. 

Źródło zdjęcia:

New Africa / Shutterstock.com

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena