Obecnie wielu przedsiębiorców staje przed ciężkimi decyzjami w kwestii cięć kosztów czy redukcji strat. Są jednak takie aspekty działania firm, które muszą zostać utrzymane, by wszystko działało prawidłowo i zgodnie z przepisami. Jednym z takich elementów jest zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych.

Data dodania: 2020-04-30

Wyświetleń: 642

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych w czasie epidemii

Gospodarka odpadami jest jednym z największym problemów cywilizacyjnych, a w dobie pandemii wcale nie mamy łatwiejszego zadania. Nawet patrząc lokalnie o ten aspekt działalności człowieka zwyczajnie trzeba dbać, bo jest to uwarunkowane prawnie. W Polsce tę kwestię reguluje prawo unijne i ustawa krajowa z 2012 roku. Obecna sytuacja nie wpłynęła na ich działanie, więc odpowiednie zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych dalej jest obowiązujące. Zwłaszcza dzisiaj ważne jest zaufanie do kontrahentów, więc i w tym przypadku warto sięgnąć po pomoc specjalistów, by być pewnym, że wszystko jest przeprowadzone zgodnie z prawem.

Zagospodarowanie odpadów - zostaw to specjalistom

W kwestii zagospodarowywania odpadów szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na odpady niebezpieczne - to właśnie one są najbardziej szkodliwe dla środowiska. Europejska umowa ADR wyraźnie mówi o tym, że każde przedsiębiorstwo powinno mieć osobę wyznaczoną do kontroli procesu zagospodarowania odpadów niebezpiecznych. W istocie nie musi być to pracownik konkretnej firmy, a specjalista z firmy zewnętrznej, która obsługuje wspomnianą konkretną firmę. Na takie rozwiązanie decyduje się wielu przedsiębiorców, ponieważ w ten sposób mają gwarancję, że obsługa tej kwestii nastąpi zgodnie z przepisami.

Zagospodarowanie odpadów i transport

Na rynku znajdziemy również usługi takie jak odzysk odpadów opakowaniowych. Transport odpadów powinien być realizowany przy użyciu floty specjalistycznych narzędzi przewozowych, takich jak np. pojazd asenizacyjny. Ważne, by usługa była spersonalizowana, by dokładnie odpowiadać potrzebom Klienta. Usługa odbioru odpadów powinna być pomyślana w taki sposób, by zminimalizować zagrożenie dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwić odzysk surowców w jak największym wymiarze. Powinna gwarantować bezpieczeństwo, a co najważniejsze - przyjazne dla środowiska zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych. 

Daj się odciążyć - przecież się nie rozdwoisz

Napięta sytuacja i zmieniające się jak w kalejdoskopie informacje przysparzają wystarczająco dużo problemów i niejasności. Warto zastanowić się nad tymi sektorami naszej działalności, które możemy zlecić podwykonawcy, jeśli przełoży się to jednocześnie na naszą większą efektywność. Zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych to specjalistyczny proces wymagający przestrzegania określonych procedur. Pozostawienie tego profesjonalistom skutecznie załatwi za nas tę sprawę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena