Ból to taki stan organizmu, który przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu. Choć jest to ważny mechanizm, który często informuje nas o tym, że w naszym ciele dzieje się coś niedobrego. 

Data dodania: 2020-04-08

Wyświetleń: 2090

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak poradzić sobie z różnymi dolegliwościami bólowymi?

Zazwyczaj jednak robimy wszystko, by bólu się pozbyć i szukamy przyczyny, która go powoduje. Jej wyeliminowanie sprawia, że ustępują też dolegliwości bólowe, ale nie zawsze się tak dzieje. Często przyczyny bólu nie są nam znane lub też nie możemy ich wyeliminować, a jego częstotliwość i intensywność sprawia, że normalne życie nie jest możliwe. Wtedy szukamy różnych sposobów, które pomogą nam w walce z bólem. To, które z nich są skuteczne, zależy często do umiejscowienia bólu. Zobaczmy, w jaki sposób możemy sobie ulżyć podczas najczęściej występujących bólowych dolegliwości.

 

Walka z migreną i innymi bólami głowy


Bóle głowy są najczęściej występującymi boleściami. Pojawiają się nie tylko, jako objaw przy różnych chorobach, ale również podczas zmian pogody, czy też na różnych etapach cyklu menstruacyjnego, jak ma to miejsce w przypadku kobiet. Ból głowy może też wystąpić, jeśli nieodpowiednio się odżywiamy lub zbyt długo nasz organizm znajduje się w stanie głodu lub pragnienia.

W takich sytuacjach, należy zjeść lekkostrawny posiłek, a także stopniowo uzupełnić płyny. Odpowiednie nawadnianie organizmu jest podstawą dobrego samopoczucia. Na bóle głowy bardzo pomagają też spacery na świeżym powietrzu i głębokie oddychanie. Możemy też się wesprzeć naparami ziołowymi lub zimnymi okładami na czoło i kark, które również przyniosą nam ukojenie. Warto się wtedy wyciszyć i pobyć w samotności. Jest to na pewno konieczne, gdy występują u nas bóle migrenowe. Są one bardzo dokuczliwe i towarzyszy im często światłowstręt, mdłości, a nawet zaburzenia widzenia. W takiej sytuacji bardzo często sprawdza się odpoczynek w całkowitej ciemności. Pomocne mogą też być masaże skroni i karku, czy też wspomniane wcześniej napary rozluźniające. Warto wesprzeć się też naturalnymi produktami z konopi siewnych, które jako remedium na ból głowy stosuje się już od tysięcy lat. Przeczytaj więcej tutaj.

Co pomoże na bolące mięśnie i stawy?


Duża część społeczeństwa uskarża się też na inne dolegliwości bólowe, a są nimi bóle mięśni i stawów. Zwłaszcza z wiekiem odczuwamy coraz większe problemy z funkcjonowaniem naszego układu kostnego. Może pojawić się też reumatyzm, który, wbrew pozorom, dotyka coraz większej liczby młodych osób i może prowadzić nawet do niepełnosprawności. Bóle mięśni i stawów mają więc różne przyczyny. By móc zapobiec choć części z nich, bardzo ważna jest profilaktyka. Jest nią przede wszystkim aktywność fizyczna, która nie oznacza od razu konieczności spędzania wielu godzin na siłowni. Już piętnaście minut dziennie gimnastyki korekcyjnej może znacznie poprawić funkcjonowanie naszego organizmu. Warto też dodać do tego trochę ćwiczeń siłowych, by wzmocnić mięśnie i więzadła. Oczywiście bardzo ważne jest dostosowanie ćwiczeń do naszych możliwości fizycznych i warto skonsultować je wcześniej z lekarzem i fizjoterapeutą. Pomoc fizjoterapeuty i masażysty jest też podstawą, gdy wystąpiły już u nas dolegliwości bólowe mięśni i stawów. Regularna rehabilitacja prowadzi do znacznej poprawy, dlatego nigdy nie należy z niej rezygnować, choć bywa trudna i bolesna. W walce z bólem możemy też wesprzeć się naturalnymi środkami przeciwbólowymi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena