-1 głosów
0 głosów dodatnich
1 głosów ujemnych
803 razy czytane
0 przedrukowany
Copyright - zastrzeżona Licencja

Alkoholizm to bardzo destrukcyjny nałóg, który wymaga szybkiego leczenia. Nie tylko działa on destrukcyjnie na nasze relacje, sferę zawodową i prywatną, ale również stopniowo lecz bardzo skutecznie pogarsza nasz stan zdrowia. Każde uzależnienie może mieć dwa podłoża - fizyczne, ale i psychiczne. 

Img

Organizm, który długotrwale poddawany jest działaniu szkodliwej substancji, powoli uczy się z nią funkcjonować do tego stopnia, że po pewnym czasie zaczyna się jej wręcz domagać. Inna sprawa to nasze przyzwyczajenia, które swoje podłoże mają w psychice człowieka. Żeby z nimi walczyć, musimy sięgnąć po coś więcej niż tylko zwykłe leki łagodzące objawy detoksu. W jaki sposób działają wszywki alkoholowe, czyli Esperal?

Co to jest leczenie awersyjne?

Powszechnie znane wszywki alkoholowe to podawany podskórnie Esperal, który cechuje się wyjątkowo przydatnym w leczeniu alkoholizmu działaniem. Po jego podaniu pacjent nie może spożywać alkoholu, ponieważ po jego zażyciu zaczyna odczuwać bardzo przykre dolegliwości. Nawet pięć minut po spożyciu niewielkiej ilości mogą wystąpić wymioty, nudności, duszności, zaczerwienienie skóry, zawroty głowy, zimne poty, czy bóle głowy. Odczucia te są tak silne, że pacjent, który choć raz ich doświadczy, jest w stanie zrobić naprawdę wiele, aby więcej się one nie powtórzyły.

W tym właśnie momencie zaczyna się walka między nałogiem a lękiem przed wyjątkowo nieprzyjemnymi doświadczeniami. Choć Esperal w żaden inny sposób nie wpływa na zdrowie uzależnionego i nie ułatwia mu wyjścia z nałogu, skutecznie zniechęca do podjęcia kolejnej próby sięgnięcia po wysokoprocentowe trunki.

Leczenie awersyjne w przeciwieństwie do detoksu, który polega na oczyszczeniu organizmu ze szkodliwych substancji, swoje działanie rozpoczyna od ludzkiej psychiki. Żeby wszywki alkoholowe były możliwie najbardziej skuteczne, zaleca się ich stosowanie wraz z innymi metodami wychodzenia z nałogu.

Wszywki alkoholowe - na czym polega zabieg?

Esperal to lek, który występuje w postaci tabletek. Jedną tabletkę wszywa się pod skórę. Po znieczuleniu miejscowym i właściwym umiejscowieniu jałowej tabletki zszywa się nacięte miejsce na skórze, a szwy ściąga się po kilku, czasem kilkunastu dniach od zabiegu. Już przed zabiegiem ważne jest, aby pacjent przez co najmniej 48 godzin nie przyjmował alkoholu.

Dowiedz się więcej o tym, jak działa Esperal i na czym polegają wszywki alkoholowe na stronie https://medjol.pl/wszywki. Profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień chętnie rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Prawdziwa misja to zdrowie - zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona