Aby kontrolować ilość energii nie tylko w telefonach, ale również w powerbankach potrzebne są wskaźniki. Wskaźniki wbudowane są w mobilne urządzenia. Dowiedz się, jakie są najbardziej popularne.

Data dodania: 2018-09-01

Wyświetleń: 532

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przenośne ładowarki do telefonów, po co to wszystko?
 
 
 
 
 
Przenośne ładowarki do telefonów to nic innego jak baterie. Oczywiście posiadają one również elektronikę, która pomaga dysponować energią, posiadają zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, ale w gruncie rzeczy to nic innego jak tylko baterie. Telefony mają swoją pojemność, tak samo jest z powerbankami. Aby wiedzieć, ile energii przesłać z jednego urządzenia na drugie, potrzebujemy wskaźników informujących, ile energii jest jeszcze w powerbanku.
 
 
 
 
 
Kolorowy zawrót głowy.
 
 
  • Pierwszym bardzo popularnym sposobem informowania o ilości energii w przenośnych ładowarkach jest system kolorowej diody. Tanie powerbanki najczęściej wyposażone są w ten system, gdyż są małe i producenci starają się zachować jak największą ilość energii, nawet kosztem wskaźnika. W tym rozwiązaniu barwa światłą informuje nas o poziomie energii w urządzeniu. Każdy kolor odpowiada za inną ilość energii.
 
 
Im nas więcej, tym weselej.
 
 
 
 
 
  • Kolejnym również bardzo popularnym sposobem informowania o ilości energii jest system w którym, są na przykład cztery diody (o tej samej barwie). Polega on na tym, że im więcej diod się świeci, tym więcej energii mamy w urządzeniu. Jest to bardzo czytelny sposób, przeważnie montowany jest w nieco większych powerbankach.
 
 
 
 
 
Grunt to precyzja.
 
 
tanie powerbanki
 
 
  • Trzecim najbardziej doskonałym sposobem informowania o ilości energii jest wyświetlacz. W takich urządzeniach wyświetlacze są często monochromatyczne (jedna barwa) i alfanumeryczne (wyświetlają cyfry), lecz to nie reguła. To bardzo dokładny system kontroli energii. Oczywiście urządzenia takie są nieco droższe, ale dzięki nim mamy większą kontrolę nad naszymi powerbankami.
 
przenosne ładowarki do telefonów
 
 
 
Przenośne ładowarki do telefonów.
 
 
Niezależnie jaki system kontroli energii posiadamy w naszych powerbankach, warto go mieć. Na cóż nam nasze urządzenie do ładowania, skoro nie będzie w nim energii. Noszenie pustego power banku mija się z celem. Niezależnie w jaki sposób kontrolujemy ilość energii w urządzeniu, róbmy to, nasze życie dzięki temu może być łatwiejsze i pozbawione niepotrzebnego stresu.
 
 
 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena