Jak działa drukowanie uv?
Tak naprawdę, wydruk uzyskuje się tu w całkiem prosty i łatwy do wytłumaczenia sposób. Tusze do druku tą metodą to nic innego, jak ciekłe polimery. Przy głowicach drukujących zamontowane są lampy led, które emitują światło ultrafioletowe - stąd też bierze się nazwa metody. Tusz - ciekły polimer - ulega dzięki temu utwardzeniu. Uzyskany wydruk jest tak naprawdę warstwą cienkiego, kolorowego i bardzo wytrzymałego plastiku.
Zalety druku uv
Ta metoda zadruku ma w zasadzie niemalże same zalety. Po pierwsze, można nią zadrukować niemal każdego rodzaju powierzchnie płaskie, także te przeznaczone do druku wielkoformatowego.
Druk uv jest bardzo wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Dzięki temu, że niestraszne mu śniegi, wiatry i deszcze, stosuje się go w wydrukach stosowanych na zewnątrz. Podczas procesu drukowania nie wydzielają się żadne szkodliwe dla człowieka zapachy, a więc materiały zadrukowane metodą uv z powodzeniem można wieszać w pomieszczeniach, nawet tych małych i słabo wentylowanych.
Wykonany wydruk wiernie i bardzo intensywnie odwzorowuje kolory pierwotnego projektu i może być naniesiony nawet na przedmioty o bardzo nieregularnych kształtach. Metodą uv z powodzeniem można pokrywać zarówno bardzo duże powierzchnie, jak i te o niewielkich rozmiarach.
Dzięki metodzie wielokrotnego nadruku można tworzyć wypukły druk, możliwy do odczytania przez osoby niewidome.
Metoda drukowania ultrafioletem jest coraz bardziej popularna i oferuje ją coraz więcej drukarni. Szukając w stolicy takiej,która podejmie się wykonania druku metodą uv, trzeba zwrócić uwagę na cenę usługi, czas i jakość jej wykonania. Warto posiłkować się opiniami innych klientów, którzy już wcześniej skorzystali z tej nowatorskiej metody druku.