Przenośne ładowarki są urządzeniami bardzo wrażliwymi na uszkodzenia. Dowiedz się, na jakie typy tych urządzeń należy najbardziej uważać.

Data dodania: 2018-08-20

Wyświetleń: 271

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przenośne ładowarki do telefonów, co to za towar?
 
Często spotyka się młodych ludzi, którzy zaopatrzeni są w dodatkowe „wspomaganie" dla swoich telefonów. Tymi urządzeniami są przenośne ładowarki zwane także powerbankami. Przenośne ładowarki mają za zadanie ładować telefon. Obecnie niemalże na każdym rogu można kupić tanie powerbanki. Pytanie jest tylko takie, czy warto kupować te najtańsze. W momencie, gdy kupimy najtańszy sprzęt, nie mamy pewności, czy będzie on pracował stabilnie i czy na przykład nie odejdzie on po trzecim ładowaniu do „Krainy Wiecznych Łowów".
tanie powerbanki
 
Czym są power banki i jak się z nimi obchodzić.
 
 
 
 
 
Przenośne ładowarki to tak naprawdę mobilne baterie. Urządzenia te składają się z elektronicznych elementów takich jak sterowniki oraz zabezpieczenia przed przepięciami, oraz ogniw. Najczęściej umieszczane ogniwa w tych urządzeniach to:
 
 
  • ogniwa litowe
 
 
  • ogniwa litowo-polimerowe
 
 
Każdy jest w stanie ocenić, które z tych ogniw znajduje się w urządzeniu, gdy nawet nie widział specyfikacji technicznej. Ogniwa litowe to cylindry, które posiadają średnicę co najmniej jednego centymetra, natomiast ogniwa litowe polimerowe są płaskie. Powerbanki, które kształtem i grubością przypominają telefon, zawierają w sobie właśnie te ostatnie ogniwa.
 
przeno
 
Ostrożnie.
 
 
Przenośne ładowarki, mimo iż wyglądają topornie to delikatny sprzęt. Bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju uderzenia, łopatki jest ładowarka zawierające ogniwa litowo-polimerowe. Użytkownicy muszą dbać i chronić właśnie te powerbanki.
 
 
Energia w pudełku.
 
 
 
Powerbanki to przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że technologia będzie rozwijała się coraz szybciej. Nasze telefony komórkowe to tak naprawdę komputery. Urządzenia te wykonują szereg różnych działań. Telefony są więc energochłonne, potrzebują więcej energii. Nie dziwmy się więc, że pełne załadowanie telefonu wystarcza nam jedynie na jeden dwa dni. Rozwój baterii nie jest tak szybki, jak rozwój elektroniki, konsumenci są zatem zmuszeni do „wspomagania" swoich telefonów przenośnymi ładowarkami.
 
Licencja: Creative Commons