Twoje rachunki za energię elektryczną mogą być nawet o 150 zł niższe. Po prostu rozsądnie korzystaj z domowych urządzeń na prąd.

Data dodania: 2018-07-09

Wyświetleń: 582

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Druga taryfa


Większość osób korzysta z jednostrefowej taryfy G11. Zamieniając ją na dwustrefową G12 możesz płacić za prąd nawet 30-40% mniej. Z tańszej energii elektrycznej zwykle można korzystać późnym wieczorem i nocą. To dobre rozwiązanie, gdy w ciągu dnia pracujesz i dopiero wieczorem włączasz pralkę, zmywarkę, telewizor.

 

Czyszczenie płyty kuchennej


Jeśli masz elektryczną kuchenkę, pamiętaj, aby regularnie usuwać z płyty przypalony osad, bo zmniejsza to przepływ ciepła o 50%. Idealnie czyste powinno być również dno naczynia, w którym gotujesz lub smażysz.

Uwaga! Pamiętaj także o dostosowaniu wielkości garnków do rozmiaru palników.
 

Krótsze pranie i zmywanie


Piorąc w pralce czy myjąc naczynia w zmywarce, zwykle używa się jednego czy dwóch programów. Przyjrzyj się swoim sprzętom i wykorzystaj ich możliwości, a zaoszczędzisz nawet 50% energii elektrycznej.

Uwaga! Gdy usuniesz resztki jedzenia z talerzy, wystarczy włączyć w zmywarce szybki tryb. A lekko przybrudzone ubrania upierzesz, korzystając z funkcji szybkiego prania.
 

Wyłącz urządzenia


Często nie zdajemy sobie sprawy, ile pieniędzy tracimy, pozostawiając włączone urządzenia, z których nikt nie korzysta. W wielu domach telewizor gra przez cały czas, choć żaden z domowników nie patrzy na ekran.

Uwaga! Taka niefrasobliwość może Cię kosztować ok. 100-120 zł rocznie.

Również ładowarki pozostawione w gniazdku na cała dobę, cą pożeraczem prądu. Wyłączaj tez komputer, gdy przez dłuższy czas z niego nie korzystasz. Ponowne uruchomienie może być nieco kłopotliwe, ale na pewno oszczędniejsze. Gaś również światło w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma, dzięki temu przez rok sporo zaoszczędzisz.
 

Nie prasuj wszystkiego


Za używanie żelazka przez 10 godzin w miesiącu płacisz ok. 15 zł. Możesz zaoszczędzić co najmniej 50% tej sumy i mnóstwo czasu, rezygnując z prasowania niektórych rzeczy. Bieliznę pościelową, piżamy, ścierki do wycierania naczyń itp. wystarczy po wysuszeniu złożyć i schować do szafy. Aby było, mniej zagnieceń, zmniejsz prędkości wirowania pralki.
 

Nowy dostawca energii elektrycznej


Sprawdź oferty wszystkich dostawców energii elektrycznej działających na twoim terenie. Skorzystaj z internetowej porównywarki i wybierz tego dostawcę, który sprzeda Ci prąd najtaniej. Różnicę w opłatach mogą sięgnąć nawet 19%.
 

Rozmrażaj w lodówce


Gotując lub piekąc zamrożone produkty, zużywasz bardzo dużo energii elektrycznej. Możesz zaoszczędzić, rozmrażając przedtem mięso, ryby czy warzywa. Najlepiej przełóż je wieczorem z zamrażarki do lodówki. Będą schładzać inne produkty leżące na pólkach. dzięki temu lodówka zmniejszy pobór energii.
 
Uwaga! Przechowywane produkty wkładaj do szczelnych pojemników. Parująca żywność zwiększa bowiem pobór mocy potrzebnej na schładzanie komory lodówki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena