Dla osób nieprowadzących żadnej działalności gospodarczej, leasing kojarzy się głównie z usługami motoryzacyjnymi, gdyż to właśnie one stanowią przedmiot oferty marketingowej głośno rozprzestrzenianej w mediach, jednak z uwagi na definicję prawną ofertą leasingową mogą zostać objęte wszystkie przedmioty, ruchome lub nie ruchowe o charakterze materialnym, które wyraźnie wpływają na sposób oraz jakość prowadzenia działalności.
W związku ze wskazaną definicją umową leasingową mogą zostać objęte nie tylko samochody firmowe, ale również sprzęt elektroniczny, profesjonalne wyposażenie biura, a także... rowery, które coraz częściej w wielu przypadkach stanowią atrakcyjna alternatywę komunikacji miejskiej.
Jak działa leasing?
Przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą może pozyskać sprzęt oraz wpisać go w koszty poniesione (w rezultacie odpisać go od podatku w okresie rozliczeniowym), pod warunkiem że w jasny sposób zostanie uargumentowany powód niezbędnego zaopatrzenia firmy w taki przedmiot, wraz z efektem jego wykorzystania.
Jak działa leasing na rower?
Rower na firmę pozyskuje się w identyczny sposób co samochód, choć pozornie linia argumentu może sprawiać wielu osobom problem. Przede wszystkim chodzi o szybką komunikację miejską, dbanie o środowisko zwłaszcza jeśli profil naszej firmy związany jest ze zdrowym trybem życia, lub grupa naszych docelowych klientów preferuje taki styl i wpisanie się w ich preferencje może mieć decydujący wpływ nie tylko na sam przebieg współpracy, ale na jej zainicjowanie w ogóle.
Rower na firmę przy leasingu samochodu
Jeżeli posiadasz już samochód w leasingu, jednak uważasz, że generuje on zbyt wysokie koszty utrzymania, lub warto byłoby zaopatrzyć firmę w inny środek transportu, lub potrzebujesz dodatkowych pojazdów z uwagi na rozwój działu możesz również dobrać rower na firmę. Leasingi mogą zostać ze sobą połączone, pod warunkiem odpowiedniej argumentacji. Zarówno rower, jak i samochód znajdują się w tym samych obszarze użytkowym, z tego względu rozróżnienie celu i sposobu ich użytkowania jest konieczne.
W ofercie jednego z kluczowych ubezpieczycieli od kilku miesięcy można znaleźć ofertę leasingu turbo, które dedykowana jest pozyskaniu roweru na firmę. Zakres leasingu obejmuje sprzęt o wartości od 2000 do 30000zł, wraz z szerokim pakietem dodatkowych usług, takich jak ubezpieczenie roweru przed zniszczeniem, kradzieżą, obowiązkiem serwisu, który również podlega odpisaniu w przypadku przyznania leasingu.