Wybierając się na rower jesienią, musisz pamiętac o tym, aby Twój strój pozwalał Ci na pewnieczny trening w różnych warunkach pogodowych. Dzisiaj opowiadamy o tym, które spodenki rowerowe sprawdzą się zarówno podczas długiej wycieczki, jak i szybkiego treningu wtrzymałościowego.

Data dodania: 2019-09-30

Wyświetleń: 306

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybieramy spodenki rowerowe

Jazda na rowerze daje nam wiele frajdy, możliwość dotlenienia organizmu, poprawy swojej kondycji i zwiedzenia najróżniejszych zakątków, do których nie dojedziemy samochodem czy komunikacją miejską.

Jazda na jednośladzie, szczególnie na początku może się nam kojarzyć również z odczuwalnym bólem lub dyskomfortem spowodowanym przez kształt i materiał z jakiego zostało wykonane nasze siodełko. Jest to naturalny stan rzeczy, z którym wiele nie możemy zrobić, bowiem organizm musi się przyzwyczaić. Możemy jednak mu w tym pomóc i złagodzić objawy powodowane przez siodełko rowerowe, wymieniając je na szersze i bardziej komfortowe lub kupując specjalne spodenki rowerowe z wkładką.

Na rynku znajdziemy generalnie dwa główne modele spodenek: luźne oraz obcisłe. To na jaki model spodenek się zdecydujemy zależeć będzie zarówno od naszych indywidualnych potrzeb oraz stylu w jakim najczęściej jeździmy na rowerze. Rowerzyści jeżdżący na rowerach szosowych, najczęściej skłaniać będą się ku modelom przylegającym do ciała, które zapewnią im najlepszą aerodynamikę, choć nie jest to ścisła reguła, którą powinniśmy się kierować wybierając spodenki rowerowe. Jeżdżąc rekreacyjnie, na krótsze dystanse, lepiej sprawdzić mogą się spodenki, które swoim wyglądem przypominają zwykłe szorty, jednak ich krój jak i dodatkowe elementy, np. kieszenie będą przystosowane do jazdy rowerem.

Niektóre modele spodenek rowerowych z wkładką będą posiadały ją wszytą na stałe, inne pozwolą nam na odpięcie wkładki i korzystać z takich spodenek również na co dzień. Wszystko zależne jest jednak tylko od naszych indywidualnych preferencji, dlatego zdecydowanie przed wyborem spodenek rowerowych warto przymierzyć kilka różnych modeli i sprawdzić jak się w nich czujemy. Czasem bowiem jeżdżąc w spodenkach rowerowych bez wkładki na dłuższych dystansach możemy poczuć lekki dyskomfort, nawet kiedy jesteśmy już przyzwyczajeni do swojego siodełka, dlatego warto mieć w swojej kolekcji zarówno jedne jak i drugie.

Spodenki rowerowe niezależnie od swojego kroju powinny być uszyte z przewiewnego aczkolwiek wytrzymałego materiały, który nie będzie krępował naszych ruchów. Należy bezwzględnie sprawdzić jakość szwów zwłaszcza wewnątrz spodenek, bowiem nawet niewielka niedoskonałość podczas jazdy, kiedy nasze nogi wykonują tysiące ruchów może spowodować bolące otarcia, które wyeliminują nas z dalszej jazdy. Wielu producentów odzieży rowerowej wykorzystuje szwy klejone, które pozwalają zminimalizować ryzyko kontuzji i dyskomfortu, dlatego warto na ten aspekt zwrócić uwagę.

Ponadto materiał powinien gwarantować nam szybkie odprowadzanie potu i wentylację, która będzie wspomagały wysychanie spodenek zarówno podczas jazdy, jak i po wypraniu ich. W tym przypadku dobrze sprawdzają się spodenki rowerowe z wkładką, która poza walorami komfortowymi, związanymi z siedzeniem absorbuje również pot i nie pozwala na powstanie odparzeń czy infekcji, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym.

Decydując się na swoje pierwsze spodenki rowerowe dobrze jest znaleźć równowagę pomiędzy ceną a jakością produktu, bowiem zaczynając swoją przygodę z kolarstwem, rzadko kiedy chcemy wydawać kolejne fundusze na dodatkową odzież czy akcesoria. Z drugiej strony, jeżeli kupimy spodenki zbyt tanie, to nie możemy spodziewać się po nich wysokiej jakości, a co za tym idzie możemy się zniechęcić do jazdy w nich.

Zarówno spodenki rowerowe z wkładką jak i bez wkładki to dużo lepszy wybór niż zwykłe szorty, dlatego chcąc poprawić swój komfort podczas jazdy warto rozważyć i zakup i wybrać model odpowiedni dla siebie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona