0głosów
Pobierz artykul
0głosów dodatnich
0głosów ujemnych
481razy czytane
0przedrukowany
Creative Commons Licencja

Chciałam Was zaprosić na recenzje książki o tytule Żywność pełena kłamstw. Jest to książka, która uczy nas jak prawidłowo kupować jedzenie w sklepach i na co patrzeć, aby jeść zdrowo. 

Żywność pełena kłamstw

Tytuł: Żywność pełna kłamstw

Autor: dr Hans-Ulrich Grimm

Wydawnictwo: Wydawnictwo Vital

Ilość stron: 320

Oprawa: Miękka

***

Żywność pełna kłamstw — dr Hans-Ulrich Grimm to książka w swoim układzie przypomina nam poprzednie publikacje autora. Na początku każdego rozdziału mamy historię, która przybliża nam dane zagadnienie, następnie możemy przeczytać wyjaśnienia twórcy i przybliżać nam, dlaczego doszła do takiego określonego wydarzenia. Możemy przeczytać, jakie były prowadzone badania, które ujawniły zagrożenia wynikające z jedzenia i działania koncernów na całym świecie.

Profesor Konrad Beyreuth przedstawia nam swoje badania dotyczące występowania choroby Alzheimera, autyzm na przykładzie chłopca z Norwegii. W książce możemy poznać Wolfganga Beckera z Krefeld, nękają dziwne bóle głowy wywołane glutaminianem. Glutaminian to jest popularny dodatek do artykułów spożywczych. Inną osobę, którą możemy poznać w książce to Kaethe Keutel, choruje na Alzheimera. W pozycji możemy przeczytać wiele więcej przykładów zachorowania, przez użycie składnika chemicznego dodanego do różnych artykułów spożywczych. Książce aspartam, fruktoza, cukier, lek ritalin, sztuczne barwniki, aluminium, etc.

Po przeczytaniu pozycji dowiemy się jak dana historia, problem zdrowotny naszych bohaterów się skończył lub został rozwiązany. W książce znajdziemy opisy różnego rodzaju produktów, które możemy zakupić w supermarketach, właśnie one szkodzą naszemu organizmowi i zdrowiu.

Autor zadaje sobie wiele pytań, np. jaki wpływ na występowanie autyzmu u dzieci ma mleko? Co może być niebezpiecznego po spożyciu colę light, fanta oraz innych napojów słodzących? Dlaczego cukierki mają kolorowy? Jaki wpływ na mózg ma chemia znajdująca się w pożywieniu? Dlaczego u człowieka rozwija się guz mózgu, depresja, agresja? Jak dochodzi do utraty pamięci? Wiele innych pytań, autor zadaje sobie na temat chorób, które dotykają nas ludzi. Wszystkie zagadnienia autor przedstawia nam i wyjaśnia na podstawie opowiadania, autentycznych historii, wyników badań oraz odkryć.

Książka Żywność pełna kłamstw została napisana w bezpośrednim językiem, który jest jasny, konkretny i przejrzysty dla czytelnika. Narracja i obrazowy styl działa na umysł człowieka. Twórczość zainteresowała mnie i przekazała wiele cennych informacji dotyczących dodatków chemicznych.

Na końcu publikacji mamy wykaz rzeczy, które nam szkodzą oraz co nas odżywia. W formie alfabetycznym przedstawiono nazwy komórek mózgowych, substancji odżywczych, produktów żywnościowych, chorób oraz określenia biochemiczne i biologiczne. Możemy również znaleźć listę w skróconej formie wiele ciekawych i popularnych produktów, które możemy spożywać codziennie. Nie zawsze wiadomo, że wyniku ich spożycia trujemy się i niszczymy swoje zdrowie.

Karagen to składnik śmietan, lodów i deserów. Powoduje w naszym organizmie niszczenie śluzówki jelita oraz rozwijanie się raka piersi. Siarczyny to składnik win, suszonych owoców. Jest to konserwant, który powoduje astmę, stany duszności i zapalenia jelit.

Dr Hans-Ulrich Grimm przytacza dowody, że schorzenia mają swoje źródła w jedzeniu. Właśnie dzięki jego przykładom, historiom i wyników badań powoduję, że zaczynamy zwracać uwagę, co będziemy jeść. Pożywienie jest niezbędne dla naszego życia i zdrowia. Jakość jedzenie jest ważny dla naszego rozwoju, kondycji i samopoczucia. Ważne jest świadomość ludzi, co zawierają pożywienia i co warto kupować w ramach codziennych zakupów. Jest to pierwszy krok do zdrowia i życia.

Nasze kolejne zakupy, będą polegać na oglądaniu i interpretacji etykiet oraz wybieraniu mądrze zdrowych produktów. Mózg i organizm będzie nam za to wdzięczny.

Licencja: Creative Commons