Różeniec górski to roślina należąca do rodziny gruboszowatych. W Polsce występuje jedynie w Sudetach i Karpatach.

Data dodania: 2017-11-16

Wyświetleń: 834

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Różeniec górski - właściwości i zastosowanie

 Znajduje się także w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Inna nazwa tego zioła to: złoty korzeń. Jest ono rośliną leczniczą zawierającą dużą ilość substancji czynnych takich jak: fenoloalkohol, cukry, liczne flawonoidy, fenolokwasy, kwasy organiczne,glikozydy garbniki, tłuszcze, wosk, rozawin, rozin i wiele innych. 

Zastosowanie i właściwości

Różeniec górski stosuje się poprzez przygotowanie pysznej, uspakajającej herbaty. Można też go spożywać w postaci nalewki. Powinno się go stosować regularnie przez każdego, kto dba o zdrowie i pragnie zachować zdrowie na długie lata. Jest on szczególnie przydatny w okresach wzmożonej aktywności umysłowej, wymagającej koncentracji. Zalecany dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia i regularnie uprawiających sport. W okresach silnego rozdrażnienia i przy występowaniu chorób układu sercowo - naczyniowego oraz schorzeń neurodegeneracyjnych.

Poprawia ogólną wydolność i sprawność u sportowców. Zwiększa odporność organizmu na stres. Ma wpływ na neuroprzekaźniki (np: serotonina, noradrenalina), dzięki którym czujemy się lepiej. Poprawia właściwości uzdrawiające naszego układu nerwowego. Zapewnia stymulację poznawczą i emocjonalne uspokojenie, poprawiające funkcję poznawczą oraz pamięć. Przyczynia się również do utrzymania długotrwałego funkcjonowania mózgu bez odpoczynku.

Różeniec górski -arktyczny korzeń z Syberii, może znacznie zmniejszyć zmęczenie psychiczne i fizyczne w warunkach napięcia, zwiększając poziom energii organizmu. Działa na poprawę długości czasu pracy oraz jej jakość poprzez zwiększenie uwagi i wydłużenie czasu skupienia w zadaniach wymagających koncentracji. Pomaga również wzmocnić wytrzymałość fizyczną organizmu. Dzięki czemu człowiek jest bardziej odporny na różne obciążenia, takie jak wysiłek fizyczny oraz czynności męczące mięśnie, przez co zwiększają się możliwości wytrzymałościowe ciała. Chroni on także tkankę mięśniową podczas ćwiczeń.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena